Три роки і сім місяців тюремного ув'язнення - за український прапор. Рівно стільки отримав - відповідно до рішення Роздольненського суду анексованого Криму - звичайний кримський фермер Володимир Балух за те, що розмістив жовто-блакитний стяг на даху свого ж будинку. Чим не на жарт роздратував місцеву адміністрацію села Серебрянка та правоохоронні органи. 

 

 

Українські правозахисники кажуть: у помешканні Балуха - російськими правоохоронцями протягом двох років було проведень кілка обшуків. Під час останнього - на горищі фермера раптом «випадково» знайшли зброю та вибухівку.   

 

Володимиру Балуху інкримінували статті 222 та 222.1 КК РФ щодо зберігання зброї та вибухових речовин. Призначено покарання - майже 4 роки позбавлення волі із відбуванням у колонії-поселенні. Нині він - у СІЗО.

 

Та такі дії російських правоохоронців і Феміди є незаконними - вказують українські правозахисники - та вже подали дві скарги до ЄСПЛ.

Та нині звертаються - до міжнародної спільноти.

 

Водночас правозахисники закликають прокуратуру Автономної  Республіки Крим - розслідувати всі обставини. Та притягнути до відповідальності - бодай і заочно - причетних осіб.

У Прокуратурі Криму запевняють: нині здійснюють нагляд за станом слідства, фактами незаконного позбавлення волі і проведення обшуків. Причетні - вже встановлені.

 

 Разом із тим, правозахисники б'ють на сполох: стан здоров'я засудженого у Криму українського активіста Балуха - постійно погіршується. Тож зволікати - вкрай небезпечно.