Під час звіту директора Національного антикорупційного бюро України, Артема Ситника щодо результатів діяльності НАБУ за перше півріччя поточного року, який відбувся у четвер у Києві, журналістами були помічені представники від імені ЗМІ (або дійсно представники медіа - прим.), які проводили відеозйомку, сидячи в залі, а також мали наперед підготовлені запитання достатньо провокативного характеру щодо НАБУ та самого очільника Бюро.

Зокрема, судячи з їх змісту, вони мали на меті скомпрометувати діяльність НАБУ щодо відомої ситуації із зняттям депутатської недоторканості та справою проти народного депутата Полякова (фракція «Народний фронт»).      

Ось деякі витяги з них:

 

polyakov


 

  • «Чому НАБУ приховує від громадськості повну стенограму зустрічі Полякова з агентом Катериною, яку народний депутат виклав на своїй Фейсбук сторінці? Адже в ній зафіксовані слова Полякова, які спростовують його звинувачення?»
  • «Розкажіть про історію з візитом Вашої дружини до Лондона у 2015 році разом з Вами у службовій поїздці за бюджетні кошти»
  • «Скільки коштів було використано НАБУ на проведення спецоперації щодо бурштинової справи? І чому різні незалежні, в тому числі міжнародні фахівці вказують на відверте провокування злочину з боку самих співробітників НАБУ? Чи не виглядає це так, що НАБУ за шалені бюджетні кошти штучно створює злочин, а потім з ним бореться?»

Саме останнє запитання під кінець прес-конференції було задане Артему Ситнику жінкою, яка проводила відеозйомку заходу, сидячи у залі, але не озвучила саму назву ЗМІ.

Очільник НАБУ у відповідь попросив назвати імена цих «незалежних і міжнародних» фахівців. Жінка із залу назвати їх не змогла на що керівник Бюро подякував за запитання. А на уточнення щодо коштів, витрачених на спецоперацію, послався на таємницю.