Приватна космічна компанія Ілона Маска SpaceX в четвер запустила 12-ю за рахунком ракету з початку року, обійшовши за кількістю запусків всі інші країни і космічні компанії в світі, в тому числі такого "ракетного монстра", як Росія, яка здійснила 11 ракетних пусків в цього року, повідомляє Business Insider.


Як зазначає видання Ars Technica, на третьому місці в цьому рейтингу йде Китай з вісьмома запусками, далі - європейські фірми з шістьма запусками. Один з головних комерційних конкурентів SpaceX - United Launch Alliance - відправила в космос п'ять ракет.


Відзначається, що такими темпами - які, по всій видимості, не ослабнуть - до кінця року SpaceX доведе загальне число ракетних запусків до 20, спростувавши тим самим претензії критиків про те, що SpaceX нібито не зможе задовольнити запити клієнтів.


В результаті всього лише за 8 місяців 2017 року SpaceX обійшла власні досягнення: в період з 2013 по 2016 роки середнє щорічне число ракетних запусків становило 6.

 

 


Реалізована 24 серпня місія SpaceX полягала в тому, щоб відправити на навколоземну орбіту перший тайванський супутник. Апарат дистанційного зондування Землі Formosat 5 був виведений на орбіту 720 км. Пуск ракети транслювався на сайті SpaceX.