Запропонована владою так звана судова реформа не вирішує питання створення справедливої системи судочинства та належного забезпечення прав громадян України, а обговорення тексту законопроектів є «профанацією парламентської роботи».

 

Про це у коментарі INTV сказав народний депутат фракції «Батьківщина» Сергій Власенко.

 

«Відповідним законопроектом вносяться суттєві зміни у напрямку погіршення забезпечення прав людей, при цьому не запроваджується жодних механізмів відновлення довіри до судової системи», - сказав Сергій Власенко.

 

За словами парламентарія, нерезультативний розгляд Верховною Радою України низки запропонованих депутатами поправок свідчить про те, що «влада не готова робити суд прозорим і відкритим для суспільства».

 

«Вони хочуть, щоб люди не приходили до суду і не могли спостерігати за судовим процесом. Тобто, мова іде про заборону фіксації судового розгляду технічними засобами», - сказав політик.

 

Сергій Власенко також акцентував, що система судочинства стане недоступною для більшості громадян.

 

«Збільшено судовий збір і витрати людей на отримання судового захисту. Це відріже доступ людей до системи судочинства», - сказав він.

 

Крім того, за словами парламентарія, розгляд судових скарг буде відбуватись у форматі письмового провадження, що фактично виключає участь людини у процесі.

 

«Суддя сам собі у тиші кабінету, перегортаючи документи, щось надумавши, буде виписувати якесь рішення без заслуховування сторін. Така практика стане нормою», - застеріг народний депутат і додав: «Така практика вже використовується у Конституційному Суді України, а також така практика існує і у парламенті - коли законопроекти розглядаються за скороченою процедурою».

 

Сергій Власенко також застеріг, що так званою судовою реформою впроваджується практика, відповідно до якої «кожен суддя зможе вирішити, що будь-який закон є неконституційним і відмовиться від його виконання».

 

«Це - шлях до суддівського свавілля. Якщо зненацька суддя вирішить, що якийсь закон не відповідає Конституції, то нібито суддя сам зможе вирішити не застосовувати відповідний закон. Це повний абсурд і руйнація базових принципів правосуддя», - сказав політик,

 

Парламентарій нагадав, що для вирішення питання неконституційності того чи іншого закону існує Конституційний Суд України.

 

«До Конституційного Суду України дійсно існує брак довіри суспільства, але її треба відновлювати. Інакше в Україні з'явиться 9 тис. конституційних судів. Це - неприпустимо», - застаре він.

 

Сергій Власенко також наголосив, що процедура розгляду текстів законопроектів щодо судової реформи є «профанацією парламентської роботи».

 

«На жаль, процедура, за якою відбувається розгляд законопроектів, є профанацією парламентської роботи. Нікого не цікавить, про що йде мова під час обговорення тієї чи іншої поправки. А зацікавлених людей в ухваленні якісного документу можна налічити лише 30 осіб у сесійній залі, які голосують за ті чи інші поправки для покращення відповідного закону», - підсумував Сергій Власенко.

 

 

Софія ЗАРУДНА

INTV