Проект Закону про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчих актів № 6232 не сприятиме створенню ефективної системи судового захисту прав громадян.

Таку думку під час обговорення законопроекту висловив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко, передає INTV.

 

«Цей закон не спрямований на створення реальної ефективної системи судового захисту порушених прав. Він скерований на створення закритої касти, що дозволить виносити будь які рішення, в тому числі, на догоду чинному президенту» - сказав він, зазначивши, що мета законопроекту - «збільшення контролю президента над судовою гілкою влади».

«Нам сьогодні президент розказував про можливий реванш. Які реванші регіоналів? У нас президент - колишній міністр уряду Януковича, міністр фінансів - колишній головний фінансист Ахметова. Про що ми говоримо - реванш вже відбувся» - підкреслив він.

 

Власенко сказав, що у Законі присутня ціла низка «спірних питань». Зокрема, пояснив народний депутат, згідно із законопроектом, пропонується створити Вищий суд з питань інтелектуальної власності.

 

«У нас загал на є стратегія на ліквідацію вищих спеціалізованих судів, а тут нам пропонується створити Вищий спеціалізований суд з питань інтелектуальної власності. Це робиться для того, щоб провести такий самий конкурс, як до Верховного суду: повністю підконтрольний Адміністрації президента» - вважає він.

 

Крім того, він зазначив, що проект Закону сприяє зменшенню гласності судового процесу, «переповнений дрібними неточностями», якими нівелюється можливість громадян отримати чесне справедливе і законне рішення або доступ до матеріалів справи.

«Механізми, запропоновані у цьому Законі, незважаючи на те, що вони були трохи змінені до другого читання, не дають безпеку громадянам України в тому, що їхні кошти не можуть бути арештовані зненацька за рішенням суду навіть без повідомлення» - сказав він, зазначивши, що переведення надсилання процесуальних документів, зокрема судових повісток, повністю в електронний режим може призвести до порушення прав громадян.

 

«Люди потраплять у низку пасток за результатами яких їхнє майно просто буде арештоване без їхнього відома» - сказав Власенко.

 

Він наголосив, що відновити довіру до судової системи можна лише максимальною прозорістю та контролем з боку громадськості.

Втім, за його словами, низка статей обмежує цю можливість. Зокрема, у одній зі статей йдеться про те, що громадяни можуть відвідувати судові засідання лише у разі наявності вільних місць у судовій залі. «Будуть слухати справи у коморах по 3 метри і говорити, що немає місць» - сказав Власенко.