Через зношеність інфраструктури теплопостачальних підприємств фактичні втрати тепла сягають 25 %, тому питання модернізації стоїть дуже гостро. Про це під час прес-конференції сказала координатор житлово-комунальних програм громадської мережі «ОПОРА» Тетяна Бойко, передає INTV.
«При 75% зношеності мереж про 95% готовність до опалювального сезону говорити не можна. Підприємствам потрібні кошти для проведення модернізації, а це неможливо в рамках системи тарифоутворення «витрати +», яка є сьогодні» - сказала вона.
За її словами, національним регулятором вже запропоновано систему стимулюючого тарифоутворення для підприємств теплопостачання. Але, на її думку, треба спитати самі підприємства, «як вони бачать цей перехід».
«Головна суть у тому, що підприємство повинне мати довгострокову інвестиційну програму тому що тих коштів, які вони збирають через тарифи і які виділяють органи місцевого самоврядування, явно недостатньо. Для цього потрібні величезні інвестиції», - пояснила експерт.
Вона зауважила також, що неясно, якою з 1 жовтня буде ціна на газ для підприємств теплокомуненерго і для населення і чи не переглядатимуть формулу ціни на газ «Роттердам +».
«Попри заяви уряду, що ціна для ТКЕ залишиться незмінною, є Постанова 187 Кабінету Міністрів і стійка позиція МВФ. В тих договорах, які зараз надсилаються, наскільки я знаю, в них немає ціни на газ, або там в казано, що ціна буде такою, яку встановить уряд. Згідно з Постановою 187, яка чинна на сьогодні , наразі до неї немає змін , ціна, яка там передбачена з 1 жовтня повинна збільшитися на 19%», - зазначила Бойко.