Незважаючи на наміри нинішньої адміністрації США істотно скоротити внески в ООН, в тому числі на миротворчі операції, офіційний Вашингтон все ж готовий зробити виняток для України щодо введення миротворців на Донбас.

Таке переконання висловила у вівторок у Вашингтоні віце-прем'єр України Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами проведених зустрічей в американській столиці, передає Укрінформ.

 

 

"Думаю, що ми отримали чітке запевнення з боку США щодо того, що Сполучені Штати готові зробити виняток зі свого правила, яке вони нещодавно ввели щодо відмови від підтримки будь-яких миротворчих місій з боку ООН і їх оплати", - відповіла український чиновник на питання Укрінформу про ставлення США до української ініціативи щодо миротворців ООН.

Вона висловила переконання, що в разі прийняття спільного рішення в Раді Безпеки ООН про введення миротворців на Донбас, американська сторона "була б готова підтримати це фінансово".

Віце-прем'єр нагадала, що Україна виступила з ініціативою ввести миротворчу місію на Донбасі ще в 2015 році, і "американські колеги повністю поділяють цей підхід".