У Києві біля адміністрації президента зібрались потвори у суддівських мантіях. Маски монстрів, у яких активісти прийшли на Банкову,  символізують недоброчесних кандидатів на посади у Верховний суд, які попри негативні висновки Громадської ради доброчесності, намагаються потрапити до ВСУ.

Організатори перформансу таким чином хочуть нагадати главі держави про його політичну відповідальність за оновлення системи судочинства.

Від Адміністрації президента учасники акції вирушили до будівлі Верховного суду.

 

akcia3

 

 «Ми бачимо, що обіцянки президента України щодо судової реформи, на жаль, не справджуються. Президент обіцяв нам, що Верховний Суд оновиться. На жаль, цього не відбулося. 83 % майбутніх суддів Верховного Суду - це судді старого Верховного суду, старих Вищих судів, які організували цілу систему ухвалення замовних судових рішень» - сказала під час акції експерт ГО "Центр протидії корупції" Анастасія Красносільська.

 

Вона також наголосила на тому, що президент обіцяв врахувати думку громадськості у питанні конкурсу до Верховного Суду, натомість, кожен четвертий кандидат на посаду судді Верховного Суду має негативний висновок громадськості.

 

«Кожен четвертий кандидат - це або суддя, який займався політичними переслідуваннями, ухвалював замовні рішення в інтересах режиму Януковича, або який покривав суддів Майдану. Серед них також люди, які мають майно, походження якого вони не можуть пояснити. Також ті, які засуджували до довічного ув'язнення, не аналізуючи докази. Всі ці люди є зараз у списку фіналістів до Верховного Суду України» - підкреслила Красносільська.

 

Вона також пояснила, що Вища рада правосуддя може «зупинити такий сценарій», тому що зобов'язана не пускати до Верховного суду недоброчесних кандидатів, які руйнують довіру до ВСУ.

«Якщо Вища рада правосуддя не зможе почистити список кандидатів до Верховного Суду, політична відповідальність за це лежатиме на президентові, який є ініціатором судової реформи. Президент України мав можливість переформатувати Вищукваліфікаційну комісію суддів, Вищу раду правосуддя, через яких ми маємо зараз такий список кандидатів до Верховного Суду, але він не зробив це» - сказала експерт ГО "Центр протидії корупції".

 

У свою чергу народний депутат Єгор Соболєв сказав про те, що за такою схемою, як відбувався відбір суддів до Верховного Суду, обманюють все суспільство.

«Беруть третину справді нових людей з Майдану, з хорошою професією , репутацією і призначають важливу інституцію, а дві третини людей залишаються від Януковича.  І потім ця третина має два варіанти: або вона перетворюється на ширму.., або вони йдуть. Тому що коли ти працюєш серед людей, які становлять більшість, і вони всі зберігають традиції , схеми Януковича, то ти не маєш жодних шансів щось особливо зробити» - сказав він.

 

За його словами, заяви про заміну «злочинної Вищої ради юстиції» часів Януковича, в результаті завершились лише заміною вивіски.

«Вищу раду юстиції просто перейменовують у Вищу раду правосуддя. Не беруть туди нових людей, не проводять конкурсу.

Він також наголосив, що Вищу раду правосуддя очолює людина, яка, ймовірно, має 2 громадянства і до якої є запитання щодо її статків. Крім того, повідомив Соболєв, один з членів ВРП, Павло Гречківський, був спійманий Генпрокуратурою з Величезною кількістю грошей і далі продовжує підбирати суддів» - сказав Соболєв.