Процес організації і проведення виборів у 201 об'єднаній територіальній громаді ускладнюються правовою невизначеністю цілої низки важливих виборчих процедур, яка була викликана неузгодженістю Закону України «Про місцеві вибори» та іншими законами.


Про це на брифінгу журналістам повідомила координатор виборчих та парламентських програм громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

 

«Недостатньо якісно підготована нормативно-правова база щодо організації виборів до об'єднаних територіальних громад. Тому що за фактом вперше йде мова щодо виборів, які відбуваються до територіальних громад, які об'єднані в межах різних районів, і законодавство не дає чіткої відповіді - яким чином і яка саме районна організація політичної партії повинна надавати кандидатури для проведення жеребкування або заповнення квот у відповідних ТВК», - сказала Ольга Айвазовська.

 

«Мова про те, що Верховна Рада України свого часу ухвалила закон, що дав право об'єднуватись територіальним громадам в межах різних районів, але законодавча база для проведення певних процедурних дій поки що є недостатньою», - наголосила вона.

 

Експерт зазначає, що також діє посилання щодо норми про необхідність надання декларації про майно і доходи з посиланням на Закон «Про засади запобігання і протидії корупції», який втратив свою чинність, і у той же час іншу процедуру пропонує закон Про місцеві вибори.

 

«Відповідь на це питання слід отримати щонайшвидше до активної фази процесу висування і реєстрації суб'єктів виборчого процесу», - зауважила вона.

 

Ольга Айвазовська також сказала, що під час подання документів кандидатів-потенційних суб'єктів виборчого процесу Закон про «Місцеві вибори» визначає, що потрібно подавати відповідну декларацію, а закон на який посилається вже не діє, і ТВК «можуть мати привід для неоднакового застосування законодавства».

 

«Це є проблемою правової невизначеності, яку слід усунути. Тобто, подання декларацій старої форми, чи подання електронних декларацій особами, які планують кандидувати у виборчій кампанії?», - підсумувала експерт.

 

Як відомо, 29 жовтня відбудуться перші вибори у 201 об'єднаній територіальній громаді.

 


Софія ЗАРУДНА

 INTV