Говорити про зростання добробуту українців, принаймні, не логічно, оскільки немає об'єктивних показників.

Таку думку під час конференції у прес-центрі «Главкому» висловив Олександр Сергієнко, директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста», передає INTV.

«А це індикатор, який показує, чи дійсно люди стали більше отримувати? Якщо це так, то відбувається зменшення заборгованості. Такий феномен був у часи прем'єрства Юлії Тимошенко, коли уряд суттєво підняв зарплати, економіка зростала і дійсно, заборгованість різко впала», - сказав він.

 

Водночас, як зазначив Сергієнко, цьогоріч заборгованість населення за житлово-комунальні послуги майже не змінилася. І це попри збільшення мінімальної зарплати до 3200 гривень урядом Володимира Гройсмана.    

«На початку року заборгованість населення за житлово-комунальні послуги була 29 мільярдів, а всередині року - 28 мільярдів. Тобто, фактично заборгованість не падає. Тому що 1 мільярд на фоні 29 - це ніщо. Це 3% якихось», - аргументував експерт з питань ЖКГ.

 

Крім того, за словами Сергієнка, важлива структура самої заборгованості.  

«Виявляється, найбільша заборгованість, більше 11 мільярдів - за споживання газу населенням. Здавалося б, газовикам дуже просто відрізати цих людей, прийти перекрити кран, опломбувати і все. Однак газовики це не роблять і за півроку заборгованість за газ зросла з 6 мільярдів - майже удвічі», - підкреслив фахівець.

 

Також, значна заборгованість тримається за центральне опалення і гаряче водопостачання - на рівні 9 мільярдів.

«Тому, говорити про зростання добробуту наших сімей, принаймні, не логічно, оскільки нема об'єктивних показників, які б на це вказували», - підсумував Сергієнко.