Обов'язковість викладання державною мовою у навчальних закладах для представників національних меншин, які проживають не території тієї чи іншої держави, є нормальною європейською практикою, і Закон України «Про освіту» якраз і привів «мовну норму» у відповідність до вимог європейського законодавства.

 

Про це у коментарі журналістам сказав перший заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

«Ми привели наш закон про освіту у відповідність до європейських норм. Те, що стосується «мовної статті», то ситуація наступна: якщо навести відповідні статті законів про освіту Угорщини і Румунії, то «мовна стаття» українського законодавства дає набагато більше можливостей для навчання рідною мовою - не вивчення, а навчання - у дошкільних установах, і до 4-го класу у державних школах, ніж це дає законодавство Румунії і Угорщини», - сказав він.

 

Сергій Соболєв акцентував, що «мовна норма» Закону України «Про освіту» відповідає європейським практикам, проте не виключаю, що щодо низки конфліктних питань буде знайдено компроміс.

«Приміром, угорський уряд оголосив про те, що вони готові відкрити  фінансування приватних шкіл - у нас щодо цього немає питань. Тому що відповідний Закон регулює питання обов'язкової мови навчання українською мовою виключно у державних закладах, а у приватних закладах вони можуть це робити», - наголосив він.

 

За словами політика, приміром, вихідці із України, які нині проживають у Австралії, Канаді чи інших країнах - знають і можуть розмовляти українською мовою.

«Треба шукати порозуміння, а не робити такі ультиматуми і взаємні звинувачення», - підсумував Сергій Соболєв.

 

Софія ЗАРУДНА

 INTV