Перший заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв прогнозує, що сьогодні парламент завершить розгляд судової реформи (№6232).
Про це він заявив в інтерв'ю журналістам у кулуарах Верховної Ради.

«Якщо голосування не буде результативним і якщо судова реформа не набере необхідних 226 голосів, «Батьківщина» пропонуватиме перенести цей документ на повторне друге або на третє читання з метою врегулювання всіх норм законопроекту, які тепер протирічать одна одній», - повідомив політик.

 

За його словами, станом на сьогодні фракція Юлії Тимошенко змогла виправити низку суттєвих моментів у документі.

«Тепер нам треба погодити між собою всі кодекси. Саме тому єдиний варіант - це третє читання чи повторне друге читання за низкою статей. Наприклад, питання судового збору тепер по-різному тлумачиться в кожному кодексі», - пояснив народний депутат.

 

Водночас Сергій Соболєв зазначив, що сьогодні під час продовження розгляду поправок до судової реформи вдалося відстояти право громадян на судові збори, які законопроектом пропонувалося збільшити вдвічі.

«Були зняті всі правки, які проголосував профільний комітет в обхід рішення сесійного залу щодо збільшення судового збору вдвічі, що унеможливлює доступ простих громадян до судочинства», - сказав він.

 

Окрім того, парламентар зауважив, що завдяки фракції «Батьківщина» вдалося не допустити ухвалення поправки від фракцій Радикальної партії та Опозиційного блоку щодо того, щоб обмежити до півроку термін розслідування важких справ, під що підпадає і справа Майдану.