109 поправка до КПК, яку вніс до закону про судову реформу народний депутат від "Радикальної партії Олега Ляшка" Андрій Лозовий, дасть можливість злочинцям режиму Януковича уникнути відповідальності.

Про це з трибуни парламенту сказав народний депутат від "Батьківщини" Іван Крулько, передає INTV.

 

"Після вчорашньої судової реформи, я вже і не знаю чи потрібен цій країні Вищий антикорупційний суд", - сказав він, зазначивши, що відповідно до поправки Лозового кожен корупціонер може уникнути відповідальності за строком давності, якщо протягом 2 місяців йому не буде повідомлено про підозру.

 

За словами Крулька, можна, наприклад, направити справу на експертизу до КДНІСЕ, яка триватиме роками, відповідно, на думку депутата, справу закриють і корупціонер уникне відповідальності.

 

Втім, на думку парламентаря, "найцинічніше, що було зроблено" те, що відповідно до Кримінального, Кримінально-процесуального кодексів  і Конституції, якщо зміни до законодавства пом'якшують відповідальність підозрюваного, то закон має зворотну дію.

"Таким чином той закон, який ви проголосували по судовій реформі, звільнить від відповідальності усіх злочинців режиму Януковича, усіх тих, хто вбивав українців на Майдані!

Ось, що ви зробили своєю 109 поправкою!", - обурився нардеп.

 

Він також висловив думку про те, що відбулася змова з "Опоблоком", який "саме через це голосував за судову реформу".

"Вчора відбувся страшенний злочин проти пам'яті тих, хто загинув під час революції Гідності", - сказав Крулько, закликавши президента Порошенка заветувати цей закон і повернути його у парламент.