Обговорення президентського законопроекту щодо особливостей державної політики із забезпечення державного суверенітету України на Донбасі у профільному парламентському Комітеті з питань національної безпеки і оборони проходить без кворуму і з порушенням термінів розгляду документу.

 

Про це у коментарі журналістам сказала народний депутат фракції «Батьківщина» Альона Шкрум.

 

За її словами, порушення процедури розгляду законопроекту є небезпечним з огляду на те, що у майбутньому прокремлівські сили зможуть оскаржити ухвалення Верховною Радою відповідного законопроекту через суди, і відповідний закон буде скасовано.

 

«Такі законопроекти не можна приймати із порушенням норм Регламенту. І не тому що по факту порушується Регламент в частині термінів розгляду документу, а тому що у майбутньому наші вороги, в тому числі Опозиційний блок і інші прокремлівські сили, зможуть скасувати ухвалення закону через суди», - сказала Альона Шкрум.

 

Політик нагадала, що Регламент Верховної Ради України передбачає, що навіть розгляд невідкладних президентських законопроектів не може відбуватись із порушенням термінів розгляду без голосування у парламенті особливої процедури, або інший варіант - терміни можуть бути скорочені удвічі. «Проте мінімум має бути 6 днів на подачу альтернативних законопроектів», - наголосила парламентарій.

 

За словами політика, обговорення по суті законопроекту майже не було, а виступи депутатам, які не є членами Комітету із питань Нацбезпеки, не надавались.

 

Альона Шкрум, коментуючи ймовірність підтримки фракцією «Батьківщина» відповідного законопроекту щодо так званої реінтеграції Донбасу, зауважила, що для фракції залишаються принциповими низка положень, зокрема, щодо узаконення «мінських угод».

 

«Батьківщина» не може підтримати узаконення «мінських угод», адже вони не є міжнародними договорами. «Мінські угоди» існують лише як політичний документ і певні зобов'язання. Але легалізувати у нашому законодавстві і гарантувати їх виконання - не є правильним рішенням», - застерегла вона і додала, що слід робити «більш прямолінійні формулювання щодо тих чи інших норм і положень законопроекту».

 

Альона Шкрум також наголосила, що «Батьківщина» категорично не підтримає на законодавчому рівні «ту гібридну форму, яку знову пропонує президент».

 

«З першого дня війни треба було вийти на площину визнання війни в Україні, воєнного стану в окремих районах, слід було визнати, що триває не АТО - а війна, воюють не «АТОшники» - а військовослужбовці, у окупантів перебувають не заручники - а військовополонені, щодо яких діють протоколи Женевської конвенції», - перерахувала вона.

 

Парламентарій також нагадала, що фракція «Батьківщина» повсякчас наполягала на визначенні на законодавчому рівні таких принципових положень.

 

«Слід відпрацювати законопроект із дотриманням норм Регламенту Верховної Ради України, щоб у жодному суді жоден представник Кремля чи Путіна не міг скасувати відповідні рішення Верховної Ради України», - знову наголосила вона.

 

Водночас Альона Шкрум сказала журналістам, що «Батьківщина» категорично не підтримає другий президентський законопроект, який продовжує термін на один рік дію закону про так званий статус Донбасу.

 

«Батьківщина» не голосувала за відповідний закон ані тоді, і не підтримає зараз. Адже це - можливість руйнування і «нарізання» України на шматки», - наголосила вона.

 

Софія ЗАРУДНА

 INTV