Український художник Володимир Кузнєцов заявив про те, що його робота "Коліївщина: Страшний суд" була заборонена до показу на виставці "Велике і величне" в Мистецькому Арсеналі, а згодом і знищена. Про це художник повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"На запрошення організаторів виставки "Велике і Величне" я запропонував роботу "Коліївщина: Страшний Суд". Незважаючи на те, що куратор виставки Наталя Заболотна кілька днів постійно була присутня під час виконання роботи, тільки що вона мене повідомила, що вхід в Арсенал мені заборонено, речі з місця роботи прибрані, сама робота експонуватися не буде", - написав Кузнєцов і виклав останнє фото картини, зроблене в процесі роботи.За його словами, робота "Коліївщина: Страшний суд" являє собою розпис на полотні розмірами 6 на 11 метрів. Він також повідомив, що над концепцією працював місяць, малював - 5 днів. На картині не закінчена ліва сторона: там мав бути зображений рай.

Трохи пізніше Кузнєцов зазначив, що його роботу було знищено.

Тепер на її місці чорний прямокутник 11х5 метрів. Дякую всім, особливо охоронцеві, який підкинув кілька важливих ідей під час її створення. Виявляється, пекельні муки засліплених провладних елементів, п‘яних потвор, ганебних ментів, брехливих судей зображати заборонено. Привіт, середньовіччя!" - написав він.

Як заявила у коментарі LB.ua куратор виставки Наталя Заболотна, картину знищила вона особисто.

"Володимир Кузнєцов намалював не ту роботу, яка була задумана і узгоджена з куратором", - сказала Заболотна.

Вона вважає, що намальована Кузнєцовим робота не відповідає концепції виставки, яка приурочена до святкування 1025-річчя Хрещення Русі.


"Наша виставка присвячена унікальному національному надбанню, там будуть виставлені роботи, які десятиліттями зберігалися у музейних запасниках, роботи, покликані продемонструвати цивілізаційний вплив християнства на світову та українську культуру", - додала вона.

А Кузнєцов зобразив "свою точку зору на предмет виставки, чорнуху", яку Наталя Заболотна, за її словами, "не могла пропустити на виставку".

"Ця робота - ляпас особисто мені, виклик і провокація проти відвідувачів виставки та ляпас тим п'ятистам художникам, чиї роботи будуть виставлені в рамках" "Великого і Величного", - заявила Заболотна.

Куратор виставки також розповіла, що вона сама зафарбувала полотно Кузнєцова чорною фарбою.

"Можна вважати, що це мій власний перформанс. Я не шкодую про те, що зробила. Я висловлююся проти зухвалості деяких художників", - сказала куратор. При цьому вона додала, що гонорар за роботу Володимиру Кузнєцову буде виплачений.

За словами Заболотної, художник, чию роботу вона замалювала, не пред'явив ескізів картини, заявивши, що у нього їх немає.

Як стало відомо, заступник гендиректора Мистецького Арсеналу Олександр Соловйов написав заяву про звільнення.


"Щоб уникнути неправильних трактувань. Заяву про звільнення я справді написав. Чи підписана вона - не знаю. Але це нічого не міняє. Моя заява - моя позиція", - написав Соловйов у Facebook.

Так само проти вчинку Заболотної виступила редакція журналу Art Ukraine. Шеф-редактор журналу Катерина Стукалова теж написала заяву про звільнення.

"Редакція Art Ukraine вважає неприпустимим акт цензури, який стався сьогодні в Мистецькому Арсеналі в ході підготовки виставки "Великого І Величного", - йдеться у заяві редакції видання, засновницею якого є Наталія Заболотна.

Як відомо, виставка "Велике і величне" відкриється в Мистецькому Арсеналі з 26 липня. Очікується, що о 12:00 її відвідає президент Віктор Янукович.