16 лютого о 23 годині 8 хвилин під час проведення післяпланово-попереджувального ремонту пускових операцій, а саме синхронізації турбогенератора ТГ-5 енергоблоку №3 РАЕС (ВВЕР-1000) з мережею, стався збій у системі збудження ТГ-5, що призвело до зупинення реактора.

 О 23 годині 55 хвилин параметри енергоблоку були стабілізовані, реакторна установка переведена у режим «гаряче зупинення». Попередня оцінка події за шкалою ядерних подій ІНЕС: «нижче шкали».

Порушень меж і умов безпечної експлуатації не було. Наразі на енергоблоці проводиться повторне виведення реакторної установки на мінімальний контрольований рівень потужності з орієнтовним часом підключення до мережі до кінця доби 17 лютого. Про це власкору IA ZIK повідомила керівник прес-центру РАЕС Вікторія Леонова.

Станом на 8 годину 17 лютого у роботі перебувають три енергоблоки Рівненської АЕС на номінальному рівні потужності із сумарним навантаженням 1860 МВт. Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків та персоналу немає.

За минулу добу енергоблоками РАЕС вироблено 44,8 млн  кВт год. електроенергії, з початку місяця -720,1 млн кВт год. електроенергії та з початку року - 1 млрд 790,0 млн  кВт год. електроенергії.

Порушень меж і умов безпечної експлуатації не було.