Українці масово оформлюють субсидії на сплату житлово-комунальних послуг, проте доречнішим механізмом мала б стати монетизація цих субсидій.

«Механізм монетизації - це правильний і цивілізований підхід, якщо він буде впроваджений - то вирішиться питання і щодо перевезення, і щодо тарифів, і інших зобов'язань, які взяла на себе держава», - сказав у коментарі INTV Василь Сидор, мер міста Славута.

За словами міського голови, у місті Славута зареєстровано 14 тис. абонентів, при цьому 9.600 оформили субсидію на сплату житлово-комунальних послуг, що складає практично 70% від загальної кількості населення.

«Без субсидії не змогли б платити і 15%. Субсидія - важлива, адже без неї був би зрив і масові неплатежі. Але як зробити її об'єктивною і зрозумілою для людей - тут воля потрібна», - сказав Василь Сидор.

Він також уточнив, що місто має велику заборгованість по комунальним платежам, і переважно серед тих людей, які не отримують субсидію.

«Вона суттєва і збільшується. А хто отримує субсидію - у переважній кількості виплачують ту частину, яку вони мають сплатити», - акцентував міський голова.

Софія ЗАРУДНА, INTV