Українці, які не живуть в Україні та мають громадянство інших країн, закликають не позбавляти їх громадянства України.

Крім того, просять законно дозволити громадянство для тих, хто допомагає у війні із Росією та сприяє покращенню іміджу України у світі, оскільки "закордонні українці є важливим людським ресурсом для Української держави".

Про це під час Круглого столу у Києві заявила ініціатор і співзасновник мережі "Global Ukrainians", Віолета Москалу.

"Так склалося, що Україна має історично одну з найбільших діаспор у світі, тобто нараховується до 20 мільйонів. Ця діаспора ніколи не була відірвана від України. Вона завжди допомагала і ще більше допомагає вже останні три роки після Майдану", - сказала Москалу.

Як відомо, Україна не визнає існування громадянства інших країн у своїх громадян. Втім, між "не визнає" і "забороняє" існує різниця.

"Україна в деяких випадках дозволяє навіть формально, щоб її громадяни мали інше громадянство", - сказала Москалу.

Для прикладу, це стосується тих людей, які мають інше громадянство через народження або якщо діти народилися в родині, де один з батьків може бути іноземцем.

За словами Москалу, вважається, що українська економіка втратила би близько 7% свого потенціалу без трансфертів від закордонних українців.

А з часів Майдану закордонні українці створили понад 100 нових волонтерських рухів на глобальному рівні.

"За тими даними, які ми на сьогодні маємо щодо українців, що отримали інше громадянство у Канаді, США, в країнах ЄС, а так само в Ізраїлі - це мінімум 500 тис. людей", - сказала співзасновниця "Global Ukrainians".

На думку Москалу, щоб не тримати закордонних українців "у заручниках", слід прибрати із законопроекту №6175 (про примусове позбавлення громадянства України - прим.) трактування про позбавлення громадянства України і це важливо для того, щоб не було відчуття в закордонних українців, що вони порушують закон, наприклад, при перетині українського кордону.

 

Читайте також: Державний архів опублікував документи українських емігрантів (ФОТО)