Президент Франції Еммануель Макрон наголосив на відповідальності Франції за масові арешти євреїв у 1942 році. "Це Франція організувала облаву і згодом депортацію", - заявив Макрон у неділю, 16 липня, під час траурного заходу з нагоди 75-их роковин облави "Вель д'Ів" у присутності прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху. Президент Франції додав, що в цих подіях не брав участі "жоден німець", повідомляє агентство dpa.

 

 

Облава "Вель д'Ів" була найбільшою серією масових арештів євреїв, здійснених у Франції під час Другої світової війни. У липні 1942 року в Парижі та його передмістях французькі поліцейські заарештували понад 13 тисяч людей, з них - чотири тисячі дітей. Їх відправили спершу до концентраційних таборів, а згодом - до таборів смерті.

 

Нагадаємо, перед виборами президента, на яких переміг Макрон, головна його опонентка Марін Ле Пен заявляла, що злочини режиму Віші, який співпрацював з нацистами, не стосуються Франції, оскільки то була "не Франція". Вперше вину Парижа за арешти євреїв серед французьких лідерів у 1995 році визнав президент Жак Ширак. До того ця тема була табуйована.