Більше двох тисяч близьких та родичів загиблих літака малайзійських авіаліній MH17, який три роки тому упав на Донбасі, у понеділок, 17 липня, відкриють у Нідерландах "живий меморіал" 298 жертвам трагедії. У місті Вейфхейзен біля амстердамського аеропорту Схіпхол висаджено 298 дерев, які формують зелену стрічку. Як очікується, церемонію відкриття парку відвідають також король Нідерландів Віллем-Александр із королевою Максимою, а також урядовці та іноземні політики.

 

 

Імена 298 загиблих пасажирів та членів екіпажу зачитають члени їхніх сімей, тоді як 17 місцевих дітей покладуть квіти. Більшість жертв трагедії MH17 - нідерландці, серед інших - представники 16 держав, зокрема Австралії, Великобританії, Малайзії та Індонезії. "Дерево - символ надії та майбутнього у багатьох культурах", - наводить агенція AFP слова із заяви спілки родин загиблих.

 

 

Напередодні півтора десятка демонстрантів з числа близьких загиблих розмістили на галявині перед посольством РФ лаву із табличкою у пам'ять про 298 пасажирів та членів екіпажу лайнера

 

 

з написами англійською мовою - "Очікуємо на відповідальність та детальне розслідування", а також російською, "Людяність вище політики". У своєму листі вони закликали Москву не перешкоджати розслідуванню та вести конструктивну співпрацю зі слідством.