Більшість українців вважають, що для досягнення миру на Донбасі можна йти на поступки і компроміси, проте кожен п'ятий українець є прихильником «силового сценарію».

 

Про це під час прес-конференції повідомила Директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, презентуючи результати соціологічного дослідження.

 

«Абсолютна більшість українців - а це 70% опитаних респондентів - вважає, що для досягнення миру на Донбасі можна йти на компроміси. При цьому лише 18% згодні йти на будь-які поступки задля встановлення миру, це означає, що не всі компроміси є прийнятними для громадян. І лише 18% опитаних готові до встановлення миру на Донбасі «силовим шляхом», - сказала вона.

 

Соціолог також повідомила, що відповідно до дослідження, готовність до компромісів знижується зі збільшенням віддаленості від військових дій. «Так, готовність йти на будь-які компроміси задля миру демонструє кожен четвертий респондент на Сході, а на Заході України лише кожен десятий», - зауважила Ірина Бекешкіна.

 

Дослідження також демонструє, що найбільш дієвими серед запропонованих рішень задля встановлення миру на Донбасі населення вважає міжнародний тиск на Росію, з тим аби вона відмовилась від втручання у конфлікт на Донбасі (38%), та успішна відбудова нормального життя на підконтрольній території Донбасу (28%). 

 

«Якщо порівняти з минулим роком, то зменшилась кількість осіб, які вважають, що для встановлення миру потрібно припинити фінансування цих територій (з 20% до 11%), визнати російську мову другою державною (з 11% до 5%) та впровадити федеративний устрій в Україні (з 7,5% до 5%)», - йдеться у дослідженні.

 

Софія ЗАРУДНА

INTV