Видавши указ про втрату українського громадянства екс-президентом Грузії Михайлом Саакашвілі, президент України Петро Порошенко здійснив вчинок, неприйнятний у цивілізованому суспільстві, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" народний депутат від "Батьківщини" Сергій Власенко.

 

"Імідж Порошенка зіпсує те ставлення до держави, яке він демонструє протягом усього свого президентства. На жаль, за три роки Порошенко дав зрозуміти, що не є державником і взагалі не розуміє, як має функціонувати держава. Громадянство - це не акція підприємства, яку захотів - подарував, захотів - забрав назад. До дій Саакашвілі можна ставитися по-різному, але вчинок Порошенка неприйнятний у цивілізованому суспільстві. До того ж він ніяк не прокоментував цієї ситуації. Точно так само він відмовчувався, коли громадянство відбирали в Боровика (екс-депутат Одеської міської ради Олександр Боровик. - "ГОРДОН") й Артеменка (екс-нардеп Андрій Артеменко. - "ГОРДОН")", - зазначив Власенко.

 

Він підкреслив, що вирішення питань про втрату громадянства - у компетенції глави держави.

 

"Порошенко доруйнував судову владу в Україні. Тим самим він посилив недовіру громадян до судів. Те саме відбувається з державною службою й органами місцевого самоврядування. Зверніть увагу, як маса придворних політологів почала активно розповідати, що Порошенко не причетний до позбавлення Саакашвілі громадянства: мовляв, це все міграційна служба. Але це була компетенція президента країни. І ми побачили його особисте рішення. А його мовчання завдає шкоди українській державі найбільше", - заявив нардеп.

 

За його словами, українського громадянства було позбавлено людей, які відкрито виступали проти Порошенка.

 

"Президент і далі керує країною, як своєю шоколадною фабрикою. Він не розуміє, що таке держава та громадянство.

 

Чому українського громадянства не позбавили Яресько (колишній міністр фінансів України Наталія Яресько. - "ГОРДОН"), Абромавічуса (колишній міністр економічного розвитку України Айварас Абромавічус. - "ГОРДОН"), Супрун (виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. - "ГОРДОН") і Деканоїдзе (колишня голова Нацполіції України Хатія Деканоїдзе. - "ГОРДОН")?

Вони ж усі мають другі паспорти.

 

Чому українського громадянства позбавляють тільки тих, хто виступає проти Порошенка? Це ганьбить країну та знижує рівень довіри до нашої держави. Нині в Україні є маса причин для проведення дострокових виборів. І кожна з них може стати визначальною. Порошенко не розуміє або прикидається, що не розуміє, одного - він іде слідами свого попередника", - резюмував Власенко.

 

Матеріал з сайту Гордон