В Україні слід вдосконалити законодавство у сфері запобігання аграрному рейдерству та налагодити механізм боротьби з ним, перед тим як відкривати ринок земель сільськогосподарського призначення.

В першу чергу, необхідно запровадити більш серйозне покарання для державних реєстраторів, які неправомірно перереєстровують права власності на рухоме та нерухоме майно в Україні. А також повністю перевести реєстри власності в електронну форму і надати державним реєстраторам повний доступ до них.

На цьому наголосили учасники прес-конференції у Києві на тему створення у регіонах аграрних антирейдерських штабів, передає INTV.

 

«Це не просто там у когось забрали урожай, техніку чи навіть господарство. Це - нестабільність, це невпевненість, це у багатьох відчай за завтрашній день. А як можна розвивати бізнес, у таких умовах, коли складається ситуація, що невідомо, чи прийдуть завтра, чи не прийдуть? Це - трагедія», - зазначив Іван Томич, президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України. 

 

За його словами, Асоціація фермерів і приватних землевласників більше року тому як створила штаби, а за перше півріччя вже було зареєстровано 570 звернень.        

Як відомо, торік парламент ухвалив т.з. «антирейдерський» закон, який унеможливлює застосування поширених схем з відбирання майна. Зокрема, ним передбачено покарання до 10 років ув'язнення за махінації з реєстрами з боку реєстраторів.