Реформа системи освіти у запропонованому вигляді є недосконалою і потребує системного опрацюванні і узгодження, інакше може призвести до позбавлення фінансування професійно-технічні заклади освіти і до зникнення мережі шкільних закладів.

 

Про це у коментарі INTV повідомив народний депутат фракції «Батьківщина» Юрій Одарченко в кулуарах Верховної Ради України.

 

«Батьківщина» наполягає на тому, що вся середня і професійно-технічна освіта повинні фінансуватись із державного бюджету. Держава повинна забезпечити освіту відповідними виплатами на місця», - сказав він.

 

За словами депутата, що стосується професійно-технічної освіти, то уряд пропонує, що «вона буде фінансуватись лише в розрізі отримання дітьми середньої освіти», також «професійна освіта буде фінансуватись підприємствами чи іншими структурами».

 

Крім того, за словами Юрія Одарченка, у межах об'єднання територіальних громад відбувається «начебто об'єднання шкіл у сільській місцевості».

 

«Наприклад, якщо об'єднались 5 сільських рад, то після об'єднання залишиться одна рада об'єднаної громади, і держава буде фінансувати лише одну школу. Всі інші школи - вже не будуть фінансуватись. По суті, фінансування всієї мережі освітніх закладів ляже на плечі місцевих бюджетів, але вони цього витягнути не можуть», - застеріг він.

 

Парламентарій також додав, що фракція «Батьківщина» наполягає на тому, щоб мережа освітніх закладів була збережена у сільській місцевості у повному об'ємі.

 

«Не можна підтримувати законопроект, який не дає можливості фінансувати професійно-технічну освіту, зберігати мережу освітніх закладів і знищувати мережу шкіл у сільській місцевості. Я не буду голосувати за цей законопроект, адже він є руйнівним для нашої держави, коли під красивими гаслами реформування відбувається перекладання проблем освіти на місцеві бюджети», - зауважив Юрій Одарченко.

 

 

Софія ЗАРУДНА

 INTV