Перші добровольчі загоди, які були сформовані весною 2014 року на Луганщині, мали на озброєнні лише держаки від лопат, закуплені в магазині «Метро».

Про це пише у Фейсбуці екс-очільник Луганської ВЦОА Ірина Верігіна. Її спогади подій трьохрічної давнини читайте далі:

«В День українського добровольця згадую, як починали створюватися добровольчі загони на Луганщині. Мабудь, нам було найскладніше. З однієї сторони російські найманці, які розхитували ситуацію на Донбасі, деморалізована міліція і на ентузіазмі почали створювати добровольчі загони по захисту території. Саме весною 2014 на Луганщині був створений «Айдар», «Луганськ 1», «Тимур», яким керував Темур Юлдашев.

Добровольчі загони спочатку нічим не забезпечувались, але були люди, які готові були захищати Луганщину. Але сили були нерівні. Так як у російських найманців була зброя та потужне фінансування, а у хлопців «Луганська 1» були держаки від лопат, які ми купили в магазині «Метро». Зараз здається це нісенітниця, але це реальні події.

Якби весню 2014 нашим добровольчим загонам булла надана потужна підтримка та були вчасно перекинуті загони міліції з Західної та Центральної України, війни можна було б уникнути. А сьогодні хочу подякувати всім добровольцям, які в перші секунди агресії стали на захист нашої держави. На превеликий жаль немає точних даних, скільки добровольців не повернулося живих додому. Вічна пам'ять загиблим!»

Читайте також: Ноу-хау від Зубка, або маячня хворої людини