Згідно з дослідженням, опублікованим Бельгійським агентством по захисту даних, компанія відстежує сторінки, відвідувані користувачами, навіть якщо вони вийшли з свого аккаунту у фейсбуці, видалили його або взагалі ніколи не реєструвалися в цій соцмережі.

Не секрет, що фейсбук збирає величезну кількість даних про своїх користувачів, включаючи віддалені і недописані пости, а також інформацію про інтернет-активності людей поза соцмережі.
Але ось ще один менш відомий факт: виявилося, що компанія стежить не тільки за тими, хто постійно користується сайтом, але і за тими, у кого взагалі немає облікового запису в facebook, інформує news.eizvestia.com.

Чому так відбувається і що слід зробити, щоб перешкодити «Великому Братові» постійно стежити за нами.

В першу чергу, для створення ефективної реклами, яка буде показана тільки тим користувачам, чиї характеристики відповідають вимогам рекламодавців. Таку рекламу називають таргетованої, тобто орієнтованої на групу людей з певними інтересами. Стеження за інтернет-активністю людини дозволяє зробити висновок про його уподобання, щоб надалі показувати йому насамперед ті рекламні оголошення, які з найбільшою ймовірністю його зацікавлять.

Набагато більше, ніж ми думаємо, в тому числі і те, що ми не вказували. Наприклад, переваги в рекламі, адреси і номери телефонів, рівень освіти і доходів, вартість, площа і рік побудови будинку. Ці дані можуть бути отримані шляхом аналізу нашої активності в інтернеті, в тому числі і поза фейсбуку, а також з інформації, якою діляться в мережі наші друзі. Причому видалення облікового запису не зітре відомості про вас з бази даних - вони там залишаться практично назавжди.

Згідно з дослідженням, опублікованим Бельгійським агентством по захисту даних, компанія відстежує сторінки, відвідувані користувачами, навіть якщо вони вийшли з свого аккаунту у фейсбуці, видалили його або взагалі ніколи не реєструвалися в цій соцмережі.

Як таке можливо? Дослідники стверджують, що фейсбук відстежує наші дії у браузері за допомогою cookie-файлів на наших комп'ютерах. Це відбувається, коли ми відвідуємо бізнес-сторінку або сторінку шанувальників знаменитості, перегляд якої доступний і без наявності облікового запису в соцмережі.

На інших сайтах стеження відбувається через соціальні плагіни, наприклад такі, як кнопка «Подобається» - вона вбудована практично на всіх популярних ресурсах. Але і це ще не все: за словами дослідників, спостереження здійснюється навіть тоді, коли не відбувається взагалі ніякої взаємодії з сервісами фейсбуку.

Якщо ви користувач фейсбуку, то вам допоможе інструкція від фахівця з аналізу даних Вікі Бойкис (Vicky Boykis):

Намагайтеся не публікувати занадто багато особистої інформації. Не розміщуйте фотографії ваших дітей, особливо якщо вони ще не в тому віці, щоб дати свій дозвіл на публікацію.

Виходите з акаунта в соцмережі, коли закінчили нею користуватися, а краще всього використовувати окремі браузери для фейсбуку і всього іншого.


Використовуйте блокувальники реклами. Не встановлюйте фейсбук-месенджер на свій смартфон, користуйтесь сайтом.