Є чотири сценарії плану дій щодо проросійської "Страны.ua" і подібних ЗМІ. Та найправильніше було б не давати жити таким медіа в Україні, адже в нас іде війна з Росією.

Таку думку висловив на своїй сторінці у Facebook медіакритик і журналіст Отар Довженко.

 

Він вважає, що Україна, дозволяючи працювати проросійським медіа тут, капітулює перед Росією.Експерт бачить 4 варіанти у цій ситуації.

Перший - давати жити всім медіа без винятку, адже у на свобода слова. Однак в умовах війни, за словами Довженка, це "добровільний СНІД", коли ми вимикаємо імунітет і дивимося, як бацили нас жеруть.

Другий варіант - не давати жити усім проросійським медіа в Україні, оскільки в нас війна.

Третій - не давати жити тим російським ЗМІ, з якими не вдалося домовитися, і "не бачити" тих, які погодилися на вибіркову лояльність.

І четвертий варіант - не давати жити усім медіа (проросійським чи ні), з якими не вдалося домовитися владі. Та це, на думку Довженка, розгорне нову майданну спіраль.

Експерт пояснив, що зараз влада реалізовує третій варіант. І завдання розумних сил - "повернути нас із пункту 3 в пункт 2, й не дати сповзти в убивчі для країни крайнощі". Довженко наголосив, що цей варіант - найрозумніший, але "вимагає системності, правил і залізних яєць".

 

 

 

Нагадаємо, головного редактора інтернет-видання "Страна.ua" Ігоря Гужву затримали у Києві увечері 22 червня. ГПУ звинувачує його у вимаганні та отриманні хабара в розмірі 10 тисяч доларів. Нардеп від Радикальної партії Дмитро Лінько стверджує, що редакція видання "Страна.ua" вимагала гроші за нерозміщення компрометуючих матеріалів. Сам Гужва переконує, що це спланована провокація Лінька, яка розпочалася ще з середини квітня.