На літній Універсіаді українські студенти посіли 6 загальнокомандне місце серед 140 країн. Їх медальний доробок склав 36 нагород: 12 золотих, 11 срібних та 13 бронзових.  

«Результат цьогорічної Універсіади є одним із найкращих результатів за всі роки Незалежності України. І тому ми щиро вдячні нашим спортсменам, які проявили надзвичайну волю до перемоги, які зібралися, які показали, що навіть у таких складних умовах, у яких проходять їх тренування - вони вміють тренуватися, брати максимум від того, що у них є і можуть показувати чудові результати», - сказав під час прес-конференції у Києві Роман Греба, заступник міністра освіти і науки України, передає INTV.

Саме через горнило подібних змагань кріпне студентський рух, вважає чиновник.

«Наразі ми працюємо над тим, аби студентський спорт - він розвивався. Ми хочемо через студентський спорт підвищувати престижність українських університетів. Як ви знаєте, в Україні змінилась система фінансування вишів і кожен університет - він має боротися за свого спортсмена через підвищення своєї привабливості, розвиток спорту у ньому. Він зможе більше долучити до своїх лав студентів і таким чином авторитет ВНЗу буде збільшуватися», - зазначив представник Міністерства освіти і науки України.

Після Універсіади на спортсменів-студентів очікують винагороди: 20, 15 і 10 тисяч гривень за перші, другі та треті місця відповідно. За кілька медалей - винагороди сумуються.

Водночас, як повідомив президент Спортивної студентської спілки України, Євгеній Імас, в Тайбеї було досягнуто попередньої домовленості з президентом та генсеком FISU (Міжнародна федерація студентського спорту - прим.) про можливість підтримки України на право проведення літньої Всесвітньої Універсіади у Києві, в 2021 або 2023 роках.

З боку держави відповідна пропозиція поки вивчається, сказав Імас.

«Проведення вказаного заходу в Україні дозволить репрезентувати на високому міжнародному рівні вітчизняні культурні, спортивні та туристичні ресурси. Друге - засвідчити світові значні потенційні можливості нашої держави в утвердженні гуманістичних цінностей людства, пропаганди ідеалів цивілізованого суперництва у спорті. Третє - сприяти інтегруванню студентської молоді на засадах миру, сталого розвитку та глобалізації. Четверте - підвищити патріотичні відчуття співвітчизників. Україна має реальний шанс у загальнокомандному заліку увійти до трійки кращих країн світу», - підкреслив президент Спортивної студентської спілки України.

Як повідомлялося раніше, у Тайбеї українська команда була представлена спортсменами-студентами 55 вищих навчальних закладів з 24 регіонів України.  Медалі різного ґатунку вибороли студенти з 22 вишів.

Загалом, участь у ХХІХ Всесвітній літній універсіаді в Тайбеї взяли понад 8000 спортсменів.