Щоденник Української Кліо

19 червня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

19 червня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У далекому вже 1968 році, у 19 день червня Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію про гарантії безпеки безядерних держав. Резолюція є, а ось безпеки як не було, згідно резолюції, так і немає, згідно Будапештському протоколу. Московія не зважає на папірці.

18 червня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

18 червня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 18-й день літа, після капітуляції французької армії генерал де Голль заявив, що програна лише битва, а не війна і закликав не припиняти боротьби проти нацистської Німеччини. Це стало сигналом для початку Руху Опору. "Не припиняти боротьби!". Пам'ятаємо.

17 червня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

17 червня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Лише 9 років минуло з встановлення у східних землях Німеччини радянської влади, як у 17-й день літа почалась масова робітнича демонстрація , в якій взяло участь близько мільйона осіб. Протестували проти низького рівня життя і важких умов праці.

16 червня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

16 червня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Сумний день для Українського козацтва. У Львові страчено лицаря Івана Підкову, а у Москві стратили донського отамана Степана Разіна, який походив з ст. Зімовійської, заселеної нащадками Українців. А ще сьогодні сов'єти "асвабаділі" Латвію та Естонію.

14 червня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

14 червня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 14-й червневий день 240 років тому на Континентальному конгресі у Філадельфії затверджено офіційний прапор США з 13-а білими зірками на синьому фоні і 13 червоно-білими смугами. З того часу зірочок значно побільшало.

13 червня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

13 червня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 13-й червневий день 1983 року на ринок США надійшов перший мобільний телефон - "Motorola". Людство почало бути весь час online. Тепер людина, завдяки Стіву Джобсу, майже весь час в Internet'i. Що буде завтра?

12 червня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

12 червня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 12-й день літа миротворчі війська НАТО увійшли в косовську Приштину, де в аеропорту на них чекали п'яні москвські десантники, які теж називали себе миротворцями. Від сутички між вояками ледве не розгорілося полум'я чергової війни на Балканах.

11 червня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

11 червня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 11-й день літа князь Володимир посів київський престол, прийшов у Світ Божий мандрівник-океанограф Жак-Ів Кусто, у Північному морі видобули першу нафту, Україна приєдналась до східноєвропейської часової зони і закінчилась війна у Югославії.

10 червня. Щоденник Української Кліо. Розширений (ФОТО)

10 червня, 00:15 • Щоденник Української Кліо

Таким гарним видався десятий день літа! Італійський мандрівник повернувся з Монголії до Києва, брати Люм'єр винайшли кольорову фотографію, угорець запатентував кулькову ручку...І лише в УРСР в цей день було створено український ГУЛАГ.

10 червня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

10 червня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

"Добрий вечір вам малята, любі хлопчики й дівчата..." - цими словами щовечора у "Вечірній казочці" звертався до дітлахів "дід Панас" українського телебачення, видатний актор Петро Вескляров, який прийшов у Світ Божий в 10-й день літа, 106 років тому.

09 червня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

09 червня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 9-й день літа підписано вирок про віддання Т.Шевченка в солдати, в СРСР ввели смертну кару за втечу закордон, в Сочі поділили майно ЧФ СРСР, а в Казахстані перенесли столицю. Одна світла пляма: прийшла у Світ Божий чарівна Наталі Портман.

08 червня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

08 червня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 8-й день літа народився "батько" Інтернету Тім Бернерс-Лі, британський інформатик та винахідник HTTP, HTML, URL, автор ряду інших розробок в галузі інформаційних технологій. Велика йому подяка за втілення права на вільний доступ до інформації.

07 червня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

07 червня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Лише у ХХ сторіччі, у шостий день, шостого літнього місяця в центрі Риму було утворено суверенну державу Ватикан. До цього папи Римські, що обіймали Апостольський престол, правили католицьким світом бездержавно. Але ефективно...

06 червня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

06 червня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

25 років тому відбулося урочисте відкриття відродженого Університету "Києво-Могилянська академія". Уклінно дякуємо за це В'ячеславу Брюховецькому, який був головним ініціатором відродження Могилянки та став її першим Президентом.

5