Щоденник Української Кліо

30 січня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

30 січня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Надзвичайно добрим видався 30-й день січня, адже 87 років тому прийшов у Світ Божий автор неперевершених "Тореадорів з Васюківки" - Всеволод Нестайко."Тореадори" внесено до "Особливого почесного списку Г. Х. Андерсена".

29 січня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

29 січня, 00:05 • Щоденник Української Кліо

Вiдбувся бiй пiд Крутами українського студентського куреня з більшовицькими окупантами. Коли Крути знову були відбиті у окупантів військами УНР, на місці бою було зібрано останки полеглих, перевезено до Києва і 19 березня поховано на Аскольдовій могилі.

28 січня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

28 січня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 28-й день січня, 88 років тому у Відні розпочався 1-й Конгрес українських нацiоналiстiв (Великий Збір ОУН). Створено ОУН пiд проводом полковника Євгена Коновальця. Хто знає як розгорталися б події в Україні, якби його не вбили в Роттердамі...

27 січня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

27 січня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Минуло 2 ріки з дня, коли Верховна Рада України проголосувала за визнання Росії країною агресором, а т.зв. ЛНД-ДНР терористичними організаціями. Не зважаючи на це рішення, ганебно продовжується жвава торгівля, як з агресором, так і з терористами.

26 січня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

26 січня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 26-й січневий день народився літературознавець В. Коряк - розстріляний в 1937 р., поет І. Кулик - розстріляний в 1937 р., сатирик О. Ковінько заарештований НКВС у 1930-му - амністований у 1956-му. Більшовицькі банди Муравйова увійшли в Київ.

25 січня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

25 січня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

369 років тому почалася Визвольна війна на чолі з гетьманом Богданом Хмельницьким, а 52 роки тому Йосип Сліпий, який відсидів 18 років у радянських таборах, обраний у Ватикані кардиналом і головою Української Греко-Католицької Церкви.

24 січня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

24 січня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 24-й день січня Джеймс Маршалл знайшов у Північній Каліфорнії перший великий золотий самородок і країну, а потім і весь світ охопила так звана "золота лихоманка" - можливість миттєвого збагачення, якщо на твоїй ділянці знайдуть золото.

23 січня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

23 січня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

304 роки тому було укладено угоду між гетьманом Пилипом Орликом і Кримським ханом про спільну боротьбу проти Московії. Невиконання цієї угоди в історичній перспективі призвело до Геноциду кримських татар, Голодомору в Україні, сьогоднішньої війни на сході

22 січня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

22 січня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

В сумний 22-й день січня 2014-го з'явилися перші загиблі на Майдані. Від куль снайпера загинули 2 протестувальники: Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Ще один чоловік помер раніше після падіння з колонади стадіону. Пам'ятаємо...

21 січня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

21 січня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 21-й день січня 2015-го року, після 242 діб героїчної оборони Українські вояки залишили зруйновані термінали Донецького аеропорту... Слава нашим Українським Кіборгам і Вічна Пам'ять полеглим Героям.

20 січня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

20 січня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

31 рік тому президент Франції Франсуа Міттеран і прем'єр-міністр Великобританії Маргарет Тетчер підписали договір про будівництво тунелю під протокою Ла-Манш. Тунель з'єднав континентальну Європу з Великобританією, ставши символом об'єднаної Європи.

19 січня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

19 січня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

На Богоявлення розпочалася активна фаза Революції Гідності. На вулиці Грушевського активісти вступили в жорстке протистояння із силовиками Януковича, спалили спец-техніку і почали зведення барикад. За місяць Янукович побіжить в Московію.

18 січня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

18 січня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

"Стоїть в селі Суботові На горі високій Домовина України, Широка, глибока. Ото церков Богданова. Там-то він молився, Щоб москаль добром і лихом З козаком ділився". У 1654 році гетьман та старшина склали присягу московському царю.

17 січня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

17 січня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

311 років тому прийшов у Світ Божий Бенджамін Франклін -державний діяч, видавець, вчений, винахідник, письменник, дипломат, один із засновників США, один з авторів Декларації незалежності і Конституції США. А ще його знає вісь світ,бо він - це 100 долярів

16 січня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

16 січня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Прага ніколи не забуде сов'єтські танки на своїх вулицях. І Чехи ніколи не забудуть як 16-го дня січня повстав у вогні студент Ян Палах. Повстав, коли всі вже змірились з московською окупацією. А якщо забудуть, не оминути нової окупації.

7