Культура

Прихований 100-річний артефакт виявили у садибі Коцюбинського у Вінниці

09 лютого, 09:44 • Культура

Під час першого етапу реставрації садиби Михайла Коцюбинського знайшли унікальний 100-річний артефакт. Це пам'ятна таблиця, яку відкрили тут у день заснування музею - 8 листопада 1927 року.

Прикарпаття в ЮНЕСКО. Які ще принади можуть потрапити до списку світової спадщини

08 лютого, 12:29 • Культура

Недавно косівська кераміка потрапила до переліку об'єктів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Потім - вже до українського репрезентативного списку - внесли гуцульську коляду, і заговорили про те, що скоро її визнають у світі. Але шлях довгий.

Черговий скандальний продукт від "1+1"

06 лютого, 23:55 • Культура

Українська не для мелодрам? 1+1 втрапив у мовний скандал. Це лицемріство і моральне дно, пишуть користувачі соцмереж. Кулеба назвав заяву продюсерки зверхньою та спробою повернути українську мову в категорію "кумедні малороси".

О, часи, о, звичаї: Голлівуд змінює деякі правила в кіно

01 лютого, 23:15 • Культура

Гільдія акторів США - Американська федерація працівників телебачення та радіо - запровадила нові правила, покликані запобігти сексуальним домаганням та неналежній поведінці на знімальному майданчику - як відповідь на рух #MeToo.

Мандри "Софією Київською" для всіх бажаючих: 3D-тур Софійським собором

01 лютого, 07:45 • Культура

У Національному заповіднику "Софія Київська" розробили 3D-тур Софійським собором. Відтепер всі охочі зможуть помандрувати цією архітектурною пам'яткою віртуально та розгледіти її у найдрібніших подробицях.

Нобелівський комітет "відібрав" у Франка громадянство РФ

31 січня, 08:35 • Культура

На сайті Нобелівського комітету виправили інформацію про громадянство Івана Франка - в даних стосовно країни проживання українського поета зазначено "Австро-Угорська імперія, нині Україна".

5