Архів новин

В Одесі тривають розкопки легендарного Хаджибейського замку: археологи досягли культурного шару (ВІДЕО)

29 листопада, 11:38 • Суспільство

Розкопки на Приморському бульварі Одеси тривають. Через кілька днів археологи планують знайти залишки Хаджибейського замку, який взяв штурмом загін Йосипа де Рибаса 14 вересня 1789 року.

Велика реставрація: Як в греко-католицькому соборі Ужгорода відновлюють унікальні розписи та іконостас (ФОТО, ВІДЕО)

29 листопада, 08:16 • Суспільство

Вже 2 місяці у межах грантового проєкту "Реставрації спільної історичної та культурної спадщини" реставратори відновлюють настінні розписи та унікальний іконостас Ужгородського греко-католицького Хрестовоздвиженського собору.

Білорусь готується до відключення від міжнародної системи SWIFT? Мінськ переключає банки на російський відповідник

29 листопада, 07:40 • Суспільство

Цього тижня деякі білоруські банки отримали від Нацбанку лист з проханням забезпечити підключення до російської системи "Сервіс-бюро СПФС" - це російська система передачі фінансових повідомлень, що є аналогом міжнародної системи SWIFT.

13 кардиналів Папи та перший афроамериканський кардинал з Вашингтону: новини з Ватикану

29 листопада, 07:01 • Суспільство

Папа Римський Франциск у суботу офіційно затвердив 13 нових кардиналів. Серед них - Вілтон Грегорі, 72 річний архієпископ з Вашингтона, Округ Колумбія, США. Він став першим афроамериканським кардиналом у Ватикані.

Довге відлуння: чому українці ідентифікують себе з агресором та страждають на інфантилізм

29 листопада, 00:28 • Суспільство

Про те, що українці живуть в постгеноцидному суспільстві, говорив іще дослідник Голодомору Джеймс Мейс, відзначаючи як наслідок незрілість еліт та недостатній розвиток громадянського суспільства.

Оксфордська вакцина в дії: різні вікові групи можуть отримати різну вакцину від COVID-19

28 листопада, 22:36 • Суспільство

Експерти вважають, що побоювання з приводу ефективності щеплення вакциною від коронавірусної інфекції, над якою спільно працюють Оксфордський університет та компанія AstraZeneca, можуть привести до того, що різні вікові групи отримають різні вакцини.