У книзі рекордів української політики персонаж по імені Арсеній Яценюк займе найвищий щабель на драбині антигероїв за усі 25 років.
Його ексклюзивне чемпіонство розпочалося з того дня, коли Кучма із Пінчуком вклали в нього найвищу для політичних інвестицій мільярдну суму на імплементацію у геном кролика клітинних модифікаторів фронтовика.
Я знаю про це достеменно, бо сам Леонід Данилович з гордістю розповідав мені, що нікому невідомий початкуючий клерк із "Приватбанку" - виплід його особистої селекції.Скакання по королівських клітинах шахової дошки від різного роду міністрів до спікера парламенту - найвища, рекордна для України швидкість кар‘єрного росту, з якою не може зрівнятися жодне сходження на олігархічних хлібах псевдо політичних скороспілок.

Наступний рядок у карколомному слаломі нашого спринтера - підчас врядування саме Яценюка Україна втратила Крим і частину Донбасу. Тут він, правда, ділить пальму першості із Турчиновим. У будь-якій країні, яка себе поважає, здача території держави окупанту заслуговує на покарання за найвищою мірою та історичне прокляття.


А наш "герой" після капітуляції перед Москвою стає прем‘єром.

 

Клянеться бути камікадзе, але протягом року реформування харакірі робить не собі, а самій Україні і кожному із нас.

Найперше, обкладає тарифами, тобто нечуваними податками українців, яке не йде у жодне порівняння ані із московсько-ординським продподатком, ані із монголо-татарською даниною.

У сім разів Яценюк піднімає ціну на газ для громадян в той час, коли ціна на нафту, до якої прив‘язана вартість газу, у світі впала із 120 доларів майже до 20 доларів за барель. Це теж рекорд світової економіки, але із точністю до навпаки.

У всьому світі ціна на вуглеводні просто обвалюються, а в Україні піднімаються у сім разів. Що це таке? Нема іншого слова - апартеїд. Державні податки несумісні із фізичним існуванням людини, що має призвести до винищення народонаселення.

 

Але 7-разовий стрибок - це ще не стеля рекордного кроля. Елементарний підрахунок: падіння національної грошової одиниці - три рази, зростання комунальних податків - три рази, зростання цін в магазинах - три рази. "Ітого" - у дев‘ять разів падає рівень життя трудящих. Такого не знала земна цивілізація ні в умовах воєн, ні в умовах землетрусів чи цунамі.

Наступна абсолютно безпрецедентна інформація для статистів ООН, які моніторять стан національних економік, як головний показник того, процвітає країна чи деградує, бодай ще дихає чи невблаганно вмирає. Не було такого ніде й ніколи: падіння ВВП за два роки - у 2, 2 рази. Економіка України, яка ще у 1990 році доганяла економіку континентальних економічних гігантів Німеччини чи Франції, скоротилася більше, ніж удвічі.

Така сама рекордна цифра - у 2,2 рази впала пенсія в Україні. Сімдесят відсотків пенсіонерів, а це 5 мільйонів живих ще душ, отримують пенсію 1000 гривень з гаком. Це майже один долар в день. Один долар - це дно. Нижче - статистики нема. Ні в найбіднішій Африці, південніше Сахари, ні на Землі Франца Йосифа, де живуть білі ведмеді, а не люди.

Разом з тим і водночас!

Головний ревізор держави наводить багатомільярдні, рекордні цифри пограбування країни казнокрадами на чолі із прем‘єром. Ходить із папкою по каналах - показує-розказує.

Ну і що? Ревізора - у розхід, а прем‘єр - в шоколаді.

 

Передостанній рекорд - падіння рейтингу, тобто довір‘я народу, переможця останніх парламентських виборів 2014 року протягом лише одного року - до нуля. В межах похибки, яку допустив народ, обираючи це згубне чудо горохове. В електоральній статистиці уже нема його, а у прем‘єрській годівниці - є. Світова політологія не знала такого рекорду політичного самогубства.

І останній рекорд. Усі українські прем‘єри, коли їх виганяли, пручалися. Публічно і кулуарно. Анонімно - лякали у сайтах, а особисто - повзали на колінах перед гарантом.

Але усі вони разом взяті, від Масола до Азарова, не тягнуть на рекордне пручання, яке демонструє впертий до запаморочення модифікований кролик. Так ніхто й ніколи не тримався за крісло. Рекордсмен.

Яценюк не має наміру зупинятися на досягнутому. Йде на новий рекорд. Останній для України. Бо нових геноцидних звершень цього рекордиста вона не витримає.
Уся, наведена вище похоронно-урядова циферія, рекордно помножується у проекті бюджету Яценюка, який його колишня "хресна мама", котру він підло зрадив, назвала прощальним.


Юлія Тимошенко назвала цей черговий рекордний забіг могильника у прем‘єрському кріслі прощальним. Або ми попрощаємося із Яценюком, або ми попрощаємося із Україною, яку він доб‘є до кінця.

 

Василь Базів