Світова інтелектуально-наукова еліта вперше провела мозковий штурм щодо вироблення нової стратегії розвитку земної цивілізації у третьому тисячолітті і формулювання парадигми входження на планету неолюдства.

 

У найпрестижнішому у Нью-Йорку залі lincoln Center відбувся безпрецедентний Всесвітній Конгрес глобального розвитку «Global future - 2045», у якому вперше на спільному контактному полі було зібрано зірковий інтелектуальний склад - перші величини сучасних високих технологій - нанотехнологій, біомолекулярної інженерії, нейроінженерії, когнитивних технологій, квантових трансформацій, робототехніки, інформаційних технологій, а також всесвітньовідомі мислителі, візіонери, футурологи, інтелектуальні гуру світових релігій.

 

Мета - нова стратегія людства. Предмет - людський мозок як найскладніше і найфеноменальніший витвір, який існує у Галактиці і на  поріг створення якого підійшла модерна земна наука.

 

Вихідні парадигми:

1)       просування сучасного людства по старій колії не дає йому шансів. На цьому шляху - колапс і припинення життя на Землі, що станеться ще до середини нинішнього століття, і нинішнє покоління є останнім на планеті;

2)       альтернатива - технологічне оновлення людини як виду і на основі нової стратегії створення на планеті постлюдства - нового людського виду богоподібних люденів;

3)       нова парадигма ставить цілком конкретно у практичну площину розв»язання наукової проблеми, вирішення якої уже відоме, - набуття постлюдиною безсмертя шляхом перенесення свідомості на небіологічний носій;

4)       ще ніколи на порядку денному світової не футурології, а науки і технології не стояли питання такого галактичного масштабу,оскільки зміни, які грядуть, за масштабом дорівнюють зародженню життя на Землі 4 мільярди років тому.

 

Зірковий склад «Світового розуму», який був представлений на Конгресі із феноменальними доповідями:

1.         Рей Курзвейл - найгеніальніший сучасний вчений, якого називають нинішнім Ньютоном чи Едісоном.  Його портрет висить першим у «Холі національної слави США». Дружба з ним - велика честь для чотирьох останніх президентів США. Творець теорії технологічної сингулярності, за якою у 2045 році в одній точці зійдуться досягнення молекулярних натотехнологій, біотехнологій, інформаційних технологій і на основі цього буде створений штучний мозок, що зробить кібернетичне безсмертя реальністю і трансформує людину у новий земний надрозумний вид. Його феноменальна книга «The Singularity is near» - настільна наукова «біблія» для кожного сучасного мислителя, а остання книга «How create a Mind»  практично здійснює переворот у світовій науці за тисячі літ її існування.

2.         Джеймс Мартін - бізнесмен, візіонер і футурист. Найбільший за 900 років його існування спонсор Кембріджського університету, а також Гарвардського університету. Спонсор кількох десятків Нобелівських лауреатів. За свої кошти створив Oxford Martin School, яка об»єднює 38 спеціалізованих високотехнологічних інститутів. Визнаний третім після  Гейца і Джобса творцем сучасного комп»ютерного світу. Один із найвпливовіших членів Більдербергського клубу(так званого світового уряду).

3.         Джордж Черч - ініціатор і науковий керівник глобального проекту США Brain Activity Map, запущеного цього року президентом Обамою, мета якого - практичне створення штучного мозку (Широку аналітику про цей проект було надано раніше). За масштабом цей проект перевищує попередні два - Манхетенський проект зі створення атомної бомби і проект космічної гонки з висадження людини на Місяць. Джордж Черч, безумовно, - перший номер серед живих біонанонейротехнологів сучасності.

4.         Петер Діамандіс - легендарний винахідник, футоролог, спонсор наукових мега-проектів. Творець знаменитої X Prize Fundation. Співфундатор (разом із Курзвейлом) Інституту сигнулярності. Співзасновник корпорації Planetary Resources, мета якої - видобування корисних копалин із позаземних космічних тіл. Останнє захоплення Дімандіса - відправлення у космос приватних осіб.

5.         Чірочі Ісігуро - творець першого на планеті людиноподібного андроїда. На Конгресі геніальний професор із Університету Осаки виступав разом зі своїм двійником-андроїдом. Практично відрізнити їх було неможливо - натурального і штучного із близнюків.

6.         Нігуль Ачланд - біонічна людина, яка зокрема має не тілесну руку, яка сповна керується імпульсами із мозку, як і рука натуральна. Аналогічно можуть бути замінені інші органи людського  тіла аналогами машинного походження, що є наочним прикладом реальності створення нової людини - кіборга. (Від живої людини-машини, як і від двійника Ісігуро просто шаленіли учасники Конгресу, особливо представники ЗМІ).

7.         Теодор Бергер - перший на планеті нейропротезист, який першим ввів у людський мозок чіп. Керує знаменитим американським Center for Neuroengineering.

8.         Ед Бойден - керівник Synthetic Neurobiology Group. Ортопедист нейроінженерії. Визнаний найгеніальнішим на планеті вченим віком до 35 років.

9.         Сер Роджер Пенровз - легендарний батько сучасної квантової фізики. Творець теорії квантової свідомості і трансформації людини у носія квантової свідомості із її здатністю переходу у нові параметри існування (поза часом-простором) і виходу у нову реальність.

10.   Роберт Турман - всесвітньовідомий американський мислитель, візіонер, найближчий інтелектуальний соратник Далай Лами (батько відомої голлівудської зірки Умо Турман).

 

У нетехнологічному середовищі філософів, мислителів, релігійних лідерів здійснювався пошук нових смислів та мемів неоцивілізації, яка наступає (не можу не визнати, що парадигма нових візійних шукань співпадала зі смислами моєї дилогії «Сага про космологічну долю людства», яку я видав за півроку до нью-йоркського Конгресу і яка на Конгресі викликала адекватний інтерес та отримала належне визнання).

 

Очевидно, що нова матриця людства потребує кардинальної трансформації світопорядку, міжнародних відносин, соціального інжинірингу та політичного менеджменту планетарного масштабу. Одностайною була думка, що найближчим часом політичні інститути, включно із державами, та їхні персональні носії, які не здатні піднятися до розуміння нового світу, будуть першими зметені могутнім цунамі його оновлення.

 Консервативний і віджилий державно-політичний каркас буде цілковито знищений. Але опір цього споживацько-матеріалізованого класу тіней вчорашнього буде несамовитим, що потребуватиме адекватної агресії у ставлення до нього.

 

 У цьому контексті розглядаються хвилі політичного цунамі, які розпочалися у найбільш консервативній частині планети - на Близькому Сході, і будуть із наростаючою потужністю та швидкістю поширюватися по усій земній суші, де на шляху неолюдства двиготітимуть зогнилі фортеці звироднілих мавпоподібних істот із печерними інстинктами споживацтва та наживи.

Із реліктами цієї нижчої раси, яка все ще володіє політичною владою і править державами, треба розправлятися зі всією рішучістю, як і належиться людству прощатися зі своїм минулим. Засоби інтернет-революцій та адаптовані методи їхньої реалізації максимально спрощують таке завдання, і опір нинішніх «земних богів» у владі буде зведений до мінімуму.

 

Це буде болісний, але не тривалий етап очищення цивілізації від старих структур світо-порядку для наступного запровадження нового, перш за все, у сенсі наповнення нових структур персональними носіями нових смислів та парадигм, нових носіїв політичної влади із  мисленням глобальним, стратегічним, креативним, парадоксальним. Лідери людства - США - практично розпочали цей процес, так би мовити, мирним шляхом.

 Присутні на Конгресі росіяни  мали можливість проінформувати світову еліту, що вони першими перейшли до запровадження такого конструктиву, як політична партія із новою стратегією  в основі ( на жаль, я не мав підстав говорити про це, що ми в Україні теж близькі до такого розуміння) .

 

 Як у  найменш інтелектуалізованій і найбільш варварській сфері, якою є сфера політично-державна, звести до мінімуму неминучі людські жертви, трагедії і втрати, - ця проблематика буде винесена на наступні засідання «Світового Розуму», яким, безумовно, був перший в історії Глобальний Конгрес у Нью-Йорку у червні 2013-го.

 

Василь Базів,

 

Учасник Всесвітнього Конгресу глобального розвитку «Future 2045»,

Надзвичайний і Повноважний Посол України,

Професор Міжнародного університету «Україна».