Результати вчорашніх  (29 жовтня) виборів є холодним душем для тих, хто розраховував приховати реальні настрої у суспільстві через маніпуляції так званими "опитуваннями" думки громадян. Напередодні виборів традиційно активізувалася "війна соціологій" - і вибори у неділю показали, хто плодить брехню.


Попередні висновки, порівняно з виборами в ОТГ у травні:

1. Батьківщина істотно покращила свій результат і набрала 31% підтримки, порівняно з майже 25% (і це за колосального тиску на її кандидатів), БПП - 20%, Аграрна партія - 11,8%.

2. Розрив між лідерами симпатій виборців - "Батьківщиною" та БПП - посилився, зріс до 11 відсоткових пунктів з 9.1

3. Серед п'ятірки лідерів сумарний результат провладних партій (БПП, Аграрної, "Наш край") став гіршим порівняно з результатом партій опозиційних.

Отож, за півроку виборча соціологія показала подальше падіння рівня довіри до влади.

Це об'єктивний процес. Замість так званих пенсійних, судових "реформ" необхідні реальні зміни - а їх нема.

Натомість стрімко зростає багатство бізнесменів влади - і першу чергу Порошенка і Ахметова, котрі отримують колосальні преференції від держави, і очолюють списки мільярдерів.
Що ж, дзвін народного настрою вже дзвенить по мільярдерам, котрі збагатилися під час війни. Сподіваюся, наступні вибори принесуть зміни не тільки в наше уявлення про справжні соціологічні дані, але і у списки найбагатших людей країни.

Ахметов і його нинішні партнери у владі муситимуть повернути награбоване за рахунок держави у бюджет, а новий уряд муситиме взятися за реальні реформи.