Америка - у шоці. Хоча не лише Америка, а весь світ.

Доконаним фактом є реалія - Росія здійснила акт агресії проти США. Новітня форма гібридної агресії, що може бути більш руйнівною, ніж ракетний удар, - кібератака.

 

На сьогоднішній день в американського народу і в американської еліти нема сумніву у тому, що Росія - агресор, який заслуговує покарання. (У московських холуїв в Україні є сумніви, що Путін - окупант, а у США таких холуїв не було).

Такий контекст, у якому раптом президент США ініціює особисту зустріч із агресором. Це якби зустріч Рузвельта із Гітлером у 1943 році.

 

І що відбувається? Трамп виходить на публіку у Гельсінкі разом із торжествуючим Путіним і стає на бік...Росії. Проти США.

 

 

Конкретніше: у протистоянні російського ГРУ і американського ФБР президент США стає на бік ГРУ. І аплодує ідеї Путіна, що розслідування про атаку на Америку у ході президентських виборів будуть робити ті, хто здійснив цю атаку, - московські розвідники, яким у США якраз напередодні уже висунуто звинувачення за злочини проти США.

 

Далі я веду репортаж медійним простором США, який ніколи так не кипів за усю історію цієї великої нації.

Розпочну із флагмана - "Вашингтон Пост", гарячий номер якого виходить із заголовком "Це був момент, коли Трамп мав стати на захист Америки. Він впав на коліна".

 

 

Інша публікація на тему, чи був Трамп у ході президентської кампанії, яка зробила його президентом, у змові із Росією, дає відповідь у заголовку "Трамп у змові із Росією. Відкрито". Так названо те, що побачив увесь світ у Гельсінкі.

"Пост" пише прямо: Трамп зробив заяви, які були написані у Москві. Залишається додати: які вручив йому для оприлюднення Путін підчас розмови тет-а-тет. (Знайома нам колізія, коли нас нагинають виконувати так звану Мінську угоду, написану у Москві). "Він відмовився захищати країну, яка обрала його президентом" - робить висновок автор публікації.

 

Девід Фрум із "Атлантік" пише: "Ще невідомо, за що тримає Путін Трампа. Але, як тримає, побачив увесь світ".

 

 

І далі: "Трамп відмовився захищати публічно незалежний виборчий процес у своїй країні і зробив це разом з іноземним диктатором, який паплюжить цей процес, і це є фактом, записаним на відео". На основі цього "усе, що зробив Трамп під час вояжу у Європу (паплюжив усіх союзників і розвалював на радість Москви НАТО) "зводиться до політичного звинувачувального акту, що кваліфікується, як злочин".

 

Напевно, найавторитетніший у США сенатор і великий друг України Джон Маккейн назвав побачене у Гельсінкі найганебнішим публічним виступом президента США в історії країни.

 

 

Сенатор Джефф Флек: "Я ніколи не думав, що доживу до того дня, коли американський президент виступить проти США поруч із президентом Росії, яка розв'язала агресію проти США".

 

Лідер демократів у Сенаті Чак Шумер: " За усю історію США американці не бачили, щоб американський президент підтримував ворога Америки".

 

Сенатор Кім Кейн "Колись у США спробують забути цю чорну главу історії, але зробити це буде дуже важко".

 

Сенатор Річард Блюменталь " Трамп був дурнем і маріонеткою, а не президентом США".

 

Голова Конгресу США Пол Райян, найперспективніший молодий політик, якому прогнозують велике майбутнє, стримано нагадав, що "Росія не є нашим союзником, між США і Росією не може бути моральної еквівалентності".

 

 

Сенатор Бен Сасс продовжує: "Путін і його головорізи несуть відповідальність за агресію у радянському стилі, і не може бути із ними моральної еквівалентності".

 

"Окупація України і Грузії, військові злочини у Сирії, хімічна атака на Велику Британію, збитий пасажирський малазійський літак над Україною - і це моральний еквівалент для Америки?" - запитує Трампа "Вашингтон пост".

 

Конгресмен і колишній офіцер ЦРУ Вільям Херд згадує, як впродовж кар'єри у розвідці спостерігав, як КГБ маніпулював багатьма людьми, але що серед цих людей опиниться президент США, не могло приснитися у страшному сні.

 

 

Сенатор  Ліндслі Грем гірко жартує: треба перевірити м'яч, який вручив Путін Трампу, на вміст у ньому "прослушки", і у жодному випадку не тримати цей м'яч у Білому Домі.

 

 

Здається, тільки сенатор Річард Блюменталь згадав раптом про Україну, яка воює за США і усю західну цивілізацію проти московських варварів: "Трамп мав сказати Путіну про необхідність виведення військ Росії зі східної України і Криму, натомість він став на бік Росії".

 

Оберу для підсумку не слова, а одне лише слово, висловлене директором ЦРУ часів Обами Джоном Бреннаном, - зрадник. Це про власного президента.

До цього хіба що додати знову гіркий гумор ще одного відомого у США розвідника Ловенталя: "Це кращий президент, який був коли-небудь у Росії".

 

 

То не про Путіна. А про Трампа.

 

Для нас дві новини. Погана і не зовсім.

Перша. Гельсінкі - це абсолютний тріумф Путіна. Про Трампа, українці, забувайте. Принаймні, поки американці не вчинять з ним так, як вважатимуть за потрібне. Із Путіним нам треба самим щось та робити.