Друкований текст документу, а це 400 сторінок, кільком тисячам учасникам розданий, в Інтернеті поки не знайшов (знайду - оприлюдню).

 

1. Не тільки людину зустрічають за одягом, а й презентацію - за антуражем. І, як завжди, Юлія Володимирівна проявилась організатором і продюсером найвищого ґатунку. І команда організаторів - на тому ж рівні. 
І презентація лідерки також супер: і зовнішньо, і змістовно: з 11-12 до 13-18 блискучий виступ, а у руках тільки копії демонстраційних слайдів: поєднання емоційності, професійності, компетентності і доступності викладу далеко не простої матерії. 
До слова, слайди підібрані класно: не лише ілюструють виступ, а й доповнюють: не зомбування електорату, а - співучасть партнерів: глядачів і слухачів.
Новий економічний курс розробили 16 авторів, але пані Юлія явно все пропустила через себе - повне володіння предметом. Приємно, що й усі 12 присутніх на презентації авторів, під оплески тисяч учасників форуму, були запрошені на сцену.
Починаю з зовнішнього не лише тому, що це враження є найпершим, а й тому, що хочу передати безпосередню атмосферу, яку з екрану не відчути.
А ще - тільки той, хто здатен комплексно і якісно організувати загальнонаціональний захід, може претендувати на національне лідерство. А якщо нудно, мляво, нецікаво, то й змісти зайві: кому охота слухати лазерів приречених на поразку, хай там вони перші непрохідні чи останні.
На цьому Форумі атмосфера переможна, це - форум переможців.

 

2. Змісти почались не з економіки, перші 50 хвилин виступу - за мотивами ключових тез презентації Нового курсу України від 15 червня. Це вірно і психологічно, і технологічно, і змістовно: пригадати головне, подати економічний курс не ізольовано, а як складову цілісного Нового курсу.

 

3. Півторагодинна власне економічна презентація сприймається як тричастна: аналіз, прости Господи, сучасної економічної політики і сучасного економічного стану України. 
Морок. Ні, не спосіб висвітлення, він якісний, а виявлена картинка. Не перша крадійська влада панує в Україні, але перша - яка краде не з прибутків, а зі збитків.


Друга складова: сучасні цивілізаційні й економічні тренди, кращі світові практики і висновки із того для нас.
І, зрештою, складова третя - сім стратегічних кроків новим економічним курсом. 
Тут враження двоїсте: те, що викладено у тексті і прозвучало у виступі, справляє сильне позитивне враження. Що не означає, ніби там немає простору для дискусії. Та зважимо, що це не директива, а презентація для подальшого відкритого експертного і суспільного обговорення. Базовий матеріал якісний, за основу прийнятний.


Друге враження: неповнота, незавершеність. Презентація Нового суспільного договору 15 червня сягала майбутніх перспектив аж до обрію. Для їх досягнення і перезаснування Республіки знадобиться і, ймовірно, нова Конституція поступиться місцем ще новішій.
А презентований наразі «Новий економічний курс» для меншого періоду - демонтаж чинної економічної моделі, і програма дій на кілька ближчих років, тобто - лише для перші кроки до модерної, інноваційної економіки.
І сама інноваційна складова окреслена контурно. Розумію, фішка в тому, що інноваційні змісти вперед не вгадаєш: піонери Кремнієвої долини саме Google і Facebook навряд чи планували.


Тут не суперечність, а різний предметний масштаб: просто Новий суспільний договір і Нова Конституції охоплюють більшу часову перспективу ніж репрезентований Новий економічний курс. Але звідси ж і завдання: просувати галузеві стратегії, зокрема й економічну, до тих же горизонтів. А ще - акцентувати інноваційну складову.


А ось політичний і особистісний масштаб ініціаторки Презентації вкотре проявився найвищим рівнем, констатуємо: є і персональна, і командна якісна альтернатива збанкрутілій владі.


І насамкінець, співчуття тим, кому доручили паплюжити презентацію: довгенько доведеться їм смоктати пальця, аби щось таки висмоктати.

 

Борис Беспалий