Четвертий загальнонаціональний форум «Нова соціальна доктрина», що пройшов у п'ятницю в Києві, став завершальним етапом презентації масштабної президентської програми Юлії Тимошенко «Новий курс України».

Причому Тимошенко - це єдиний політик, який дійсно підготувала серйозний план поетапних реформ.

А це говорить про її безальтернативність як загальнонаціонального лідера.

 

По суті, «Нова соціальна доктрина» (НСД) - це найважливіша частина «Нового курсу», оскільки її завдання в побудові такої країни, в якій хотілося б жити всім українцям.


При цьому НСД знаходиться в повному симбіозі з раніше презентованих іншими частинами «Нового курсу».

Всі разом - це екосистема життя людини. Адже зрозуміло, що не можна реалізовувати нормальну соціальну політику в країні, де люди не можуть впливати на владу (Нова Конституція) або йде війна (Нова стратегія миру). Ну, і невід'ємною частиною повинна бути сильна економіка (Новий економічний курс).

 

Варто відзначити, що презентацію НСД Тимошенко почала з питання планованої потужної підтримки української культури. За словами Тимошенко, без своєї культури немає і сильної нації.

Головним пріоритетом «соціальної доктрини» і всього «Нового курсу» Тимошенко назвала якісну та доступну освіту для всіх українців. Незалежно від їх матеріального становища. Адже саме від освіти людей багато в чому залежить і рівень розвитку країни.Багато Тимошенко говорила і про те, що не може бути якісної освіти з мізерними зарплатами вчителів.

 

Також Тимошенко наголосила на необхідності підтримки молодих сімей роботою, житлом. А також пообіцяла повернути виплати при народженні дітей (50 тис грн на першу дитину, 100 тис грн на другого, 150 тис на третю).


Одне з ключових обіцянок Тимошенко - відновити дію всіх соціальних законів, які були скасовані при владі Порошенко. І скасувати так звані медичну і пенсійну «реформи». А також в два рази знизити ціну на газ, оскільки реальна вартість газу українського видобутку 3000 грн.


В цілому ж, ключова суть всього виступу Тимошенко і «Нової соціальної доктрини» в наступному.

Необхідно зробити так, щоб українці перестали бігти зі своєї країни. Щоб були робочі місця. Щоб українці не боялися народжувати дітей. Щоб медицина була доступною. Щоб знали, що держава подбає про них в старості. І по кожному з цих пунктів Тимошенко озвучувала конкретні дії, як майбутній президент.


Треба відзначити, Тимошенко, на відміну від інших політиків, не боїться озвучувати конкретні обіцянки і публічно брати на себе зобов'язання. І це не розмита «життя по-новому» або «армія, мова, віра». У Тимошенко звучать цифри і конкретні терміни.

 

І важливий момент.

Риторика Тимошенко була явно президентської. Видно, що вона готова відразу приступити до виконання своїх обіцянок. І показати перші результати до осінніх парламентських виборів ..

 

 

Дмитрий Корнейчук

.