У суботу у Києві відбулося кілька цікавих подій, які досить чітко показують різницю у світогляді та у ставленні до українців між головними конкурентами за президентське крісло.

 

З одного боку - Порошенко, за щільною стіною охорони та в закритому приміщенні, поміж звезених «бюджетників» та чиновників, у стилі генсека КПРС презентував своє передвиборчу програму, яка містіть усі ті положення, які він так не виконав протягом п'яти років - подолання бідності, припинення війни. При цьому усі канали олігархів транслювали наживо цю «важливу» інформаційну подію.

 

З іншого боку - лідер опозиції та президентських рейтингів Тимошенко, при повній ТВ-блокаді, поміж киян на Контрактовій площі (під стінами Києво-Могилянської академії) розповідала про свій «Новий курс».

У присутності 10 тисяч громадян Тимошенко в черговий раз казала про головні аспекти передвиборчої програми. Які, на відміну від порожніх обіцянок Порошенка, містять конкретні кроки для досягнення реальних соціальних результатів найближчим часом.

Зокрема, це зниження ціни на газ у два рази, стабілізація цін та курсу гривні, скасування пенсійної та медичної «реформ», стимулювання кредитування малого і середнього бізнесу, дешева іпотека для молоді, зростання боєздатності армії за стандартами НАТО, боротьба з корупцією, що дійсно наблизить Україну до ЄС, тісна співпраця із західними партнерами у форматі «Будапешт+» та для перегляду Мінських угод на вигідних для України умовах та багато іншого.

Особливу увагу Тимошенко звернула на ситуацію з масштабною купівлею голосів виборців, яку розпочав діючий президент. 
По-перше, українці мають відразу робити публічними усі дії порошенківських «однодумців», які вештаються по хатах з грошима. 
По-друге, Тимошенко заспокоїла громадян, повідомивши, що у неї є усі можливості захистити чесний вибір людей на виборчих дільницях.

 

Загалом Тимошенко вибрала досить правильну передвиборчу стратегію постійних зустрічей з українцями. Люди бачать, що хоча б один політик у країні дійсно звертає увагу на проблеми простого народу та розмовляє з пересічними українцями. А не цинічно каже «Гражданських -отсєч!».

 

До речі, перед початком виступу Тимошенко якісь молодики із зброєю намагалися зірвати акцію активістів «Кто замовив Катю Гандзюк?». Проте поліція оперативно зреагувала і провокації не відбулося. Активісти змогли спокійно висловити свою позицію серед прихильників Тимошенко, які повністю підтримуюсь це питання до діючого президента.

 

Нагадаю, що Порошенко у день подачі документів заходив до будівлі ЦВК через задній хід, щоб тільки не зустрітися з представниками громадянського суспільства та не почути їх неприємні запитання про Катю Гандзюк...

 

 

Дмитрий Корнейчук