Кожен кандидат хоче вирізнитись від інших. Як би стати оригінальним, неповторним, адже виборець обирає тільки одного! Юлію Тимошенко це не бентежить, завжди і усюди вона і собою залишається, і неповторна.

Інтерв'ю Соні Кошкіній це підтвердило.

Бездоганне володіння матеріалом з усіх питань, проблем, викликів, що наразі постали перед Україною, а значить і перед її майбутнім Президентом. Це - вирізняє Юлію Володимирівну з поміж інших претендентів.

В годинне інтерв'ю не все увійшло, але те що було - круто.

 

Війна і мир

 

Поки йде війна тематика двоїста: війна / і все інше. Цим бесіда почалась, до цього постійно поверталась. Але даю не стенограму, а ділюсь враженнями, тож тематично близьке групую.

План миру від ЮВТ.

Світ - не благодійне товариство, та якби всі країни діяли лише у своїх власних інтересах відтворився б первозданний  хаос. «Я говорю не про волю окремих політиків, а про фундаментальне міжнародне право. Не воля окремих політичних лідерів, а міжнародне право має працювати», - сказала Ю. Тимошенко, і продовжила: актом міжнародного права адекватним ситуації є «Будапештський Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї» . Яка назва промовиста!

Опора на міжнародне право, його відповідні акти - фірмовий підхід Ю. Тимошенко, відповідальна, реалістична позиція.

 

Як і щодо Росії, контактів з її вождем: «По-перше, зустріч буде. По-друге, - в Будапештському форматі. І я гарантую, що ця розмова буде результативною, і результатом буде мир в Україні». Щодо персоналії їх президента: «Страшно коли хтось ставить життя України в залежність від президента РФ, незалежно яке його ім'я. Україна має стати настільки сильною, щоб було байдуже хто де президент».  Могутня Україна - інший ключовий тренд.

«Право, сила, самоповага», «Не капітуляція, а гідний мир», - ключові посилання Юлії Тимошенко.

Разюча відмінність від чинного гаранта, де замість опори на міжнародне право - кулуарна метушня (як у всьому). «Війну проти України намагаються вирішити за рахунок України» (Ю. Тимошенко).

Замість Будапештського Меморандуму, із найпотужнішим складом учасників (Велика Британія, США, Росія, Україна і приєднані Франція, Китай), «оці всі Мінські домовленості,  абсолютно неприйнятні для України, як Мюнхен для Чехословаччини», - влучно порівняла пані Юлія.

І нагадала, що президентська коаліція вже зрадницьки голосувала за окремий статус Донбасу, де повноваження окремої країни (вибори суддів, власні силові структури тощо) надаються потворним утворенням.

Таким є план Порошенка в дії - план безнадійності. Звідси альтернатива:

 

«Або Порошенко, або Україна»

 

«Або Порошенко, або Путін». У виконанні Петра Олексійовича спочатку це звучало риторично, потім - курйозно, наразі - цинічно. Ось лиш деякі факти, наведені пані Юлією.

За правління Януковича (фактично Путіна) пройшов дистильований тест на справжнє ставлення Кремля. Результат: Порошенко - Міністр економічного розвитку та торгівлі в уряді Азарова(пішов з посади не через розбіжності, а у парламент),  Тимошенко - в'язень Януковича (фактично Путіна, бо тюрма мого васала - моя тюрма).

Під час війни Порошенко веде найбільший бізнес з Кремлем: а) по спільному постачанню нафтопродуктів з Медведчуком; б) по монопольному постачанню скрапленого російського газу. Гарант української національної безпеки платить податки у бюджет агресора і окупанта! А пані Кошкіна ще й додала: «Не секрет, що Порошенко постійно зустрічається з Медведчуком».

Кремль ввів санкції проти своїх ворогів, навіть проти тих, хто не має бізнесу. Та чомусь не введені санкції ні проти Порошенка, ні проти його близького ділового оточення - Кононенка, Березенка. Бо уся ця зграя під патронатом Кремля!

 

Тимошенко: я точно посаджу трьох друзів Порошенка. Вони дадуть покази й на нього.

А ось як «батько нації» поводиться із власною країною: у час війни особисті фінансові ресурси позичав їй у ріст, лихварив!

Інтерв'ю викладено в мережу 7 березня, писалось раніше, трагіфарс торгівлі зброєю Кремля з Банковою висвітлено пізніше. Він доповнив, підтвердив і посилив фактаж від Тимошенко.

Навряд чи мізантроп Путін підтримує Петра Олексійовича з любові. Просто чим Україні гірше, тим для нього краще. «Путіну вигідно щоб у нас була руїна, крайня бідність, розвал - розруха», - невесело підсумувала пані Юлія.

Порошенко усе це учинив, довів країну до того, що все частіше лунають порівняння з  великою Руїною другої половини1600-х.

 

Ще б пак! Та Руїна - наслідок Московької агресії, Мінської (даруйте Переяславської) Ради.  Потім прийшов Петро І Олексійович і загарбав Україну. Замість урізаної Гетьманщини ввів «Малороссийскую колегию». Не диво, що пригадане ЮВТ гасло часів Мазепи: «Україна або Петро» знову актуальне. 

І тому: «Або Україна, або Порошенко!».

 

Старе вино у нові міхи

 

Тимошенко: за Доповіддю Римського клубу вісім найбагатших людей володіють таким же багатством, як найбідніша половина людства. Глобальна несправедливість породжує зневіру у демократію, світовий тренд останнього часу: у відповідь на знущання політичних еліт, люди голосують за тих, хто не має нічого спільного з ефективним, професійним управлінням країною. Це обурення мені зрозуміло, але це не рецепт, це - невиправданий ризик.

Кілька фактів. Парламент оновлено більш як на половину - суцільні нові обличчя. В Уряді винятково нові обличчя. Гонтарєва - нове обличчя, Дмитро Вовк, який встановлював тарифи, - нове личко (майже дитяче, 1989 р.н). Порошенко - самий молодий президент, оточив себе молодою командою Черновецького. Один з її членів, С. Березенко, організував наймасштабнішу кампанію підкупу в історії України.

Стрибок у невідоме може комусь видається спокусливим, але точно є неприпустимо ризикованим. Як би замахнувшись на владу, не влучити у себе. Досить і того, що влада б'є наших ворогів по наших спинах, не вистачає ще самим себе вдарити.

У людей є право вибору, і краще скористатись цим правом мудро: за гідне завершення війни, за майбутнє дітей, за достойне існування України.

 

Україна переможе!

 

Минуле і сучасне пані Юлія оцінює професійно і реалістично, але подумки вона у майбутньому. І подальшому, модерновому, і в найближчому - що настане одразу після перемоги, в якій вона не має сумніву.

Перший крок передбачений: після 2-го туру будуть закриті усі аеропорти. Для корупціонерів і злочинців.

Ще про невідкладне: я почала виплачувати тисячу гривень (індексоване повернення  знецінених вкладів Ощадбанку, «Юліна тисяча». Не плутати з «Петровою тисячею» - підкуп за голосування) одразу після виборів-2007. Почала, але не встигла завершити. Я поверну людям усі заощадження, які у них нечесно забрали. Людям можна повернути довіру до держави, якщо держава навчиться виконувати свої зобов'язання перед людьми.

А загалом країна має бути побудована так, і нова Конституція прийнята на Референдумі буде такою, щоб не все залежало від президента: максимум самоуправління, самоврядування, прямої демократії.

Я вірю, що переможу. Я точно знаю, що ми проведемо нову Конституцію між президентськими і парламентськими виборами, і припинимо дуалізм: президент/прем'єр на чолі однієї виконавчої влади.

Система стримувань і противаг, система правосуддя будуть ефективні і незалежні.

 

За лічені місяці 2000-го ми навели порядок в енергетиці, зараз те саме зробимо вже в масштабі країни. За півроку введемо страхову медицину, знизимо тарифи на газ, тепло, гарячу воду вдвічі, запровадимо новий податковий кодекс, ухвалимо закон про референдум, Нову Конституцію. Після цього підемо на парламентські вибори, візьмемо абсолютну більшість і ні з ким, крім народу України, не будемо узгоджувати, як реформувати країну і як наводити в ній лад.

Удачі!

 

 

Борис Беспалий,

10 березня 2019