Новий економічний курс України - стратегічний напрямок розвитку економіки, який передбачає прискорене економічне зростання, побудову інноваційної економіки та кардинальне підвищення рівня життя громадян.  

 

Новий економічний курс України. Презентація програми

Що таке Новий економічний курс?

Як стабілізувати банківську систему і зробити кредити доступними 

Як Україні змінити податкову систему 

Як Україні позбавитися енергетичної залежності ?

Як Україні запобігти масовій трудовій еміграції?

 

КЛЮЧОВІ ЗАВДАННЯ НОВОГО ЕКОНОМІЧНОГО КУРСУ

 

  • відмова від сировинного типу розвитку заради інноваційного;
  • перехід від кланово-олігархічного устрою до соціальної ринкової економіки з інтенсивним розвитком підприємництва;
  • залучення до управління державою інтелектуалів і підприємців;
  • реформування монетарної і валютно-курсової політики для забезпечення стабільності національних грошей;
  • розвиток освіти, науки, якісних медичних послуг і соціальних гарантій для населення, зокрема гідного пенсійного забезпечення.

 

Наша головна мета - перейти від кланово-олігархічної системи до соціальної ринкової економіки і прискорити економічне зростання з річними темпами не менше 7%
Юлія Тимошенко

 

ІННОВАЦІЙНИЙ ТИП РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ 

В основу Нового курсу України закладено інноваційний, а не сировинний тип розвитку економіки.
Першочерговим кроком формування такої економіки стане створення Міністерства інноваційного розвитку, робота якого докорінно відрізнятиметься від сучасних структур і міністерств радянського типу.

У нове міністерство мають прийти найінтелектуальніші люди країни, які точно знають, як розвиваються інновації, як функціонують інформаційні технології
Юлія Тимошенко

Економічна стратегія базується на:

  • підприємництві як рушійній силі;
  • гармонійному поєднанні вільного ринку з інтересами суспільства;
  • соціальному захисті тих, хто його потребує.

 

СОЦІАЛЬНА РИНКОВА ЕКОНОМІКА

Соціальна ринкова економіка створить рівні для всіх правила та чесну конкуренцію, знищить монополії, стимулюватиме розвиток малих форм підприємництва та забезпечить соціальні гарантії для кожного громадянина.

 

Ключові елементи соціальної ринкової економіки - гармонійне поєднання вільного підприємництва з інтересами суспільства, рівні правила для всіх, «ні» монополіям, сильна правова держава, соціальні гарантії для кожного, розвиток малих форм підприємництва
Юлія Тимошенко

 

Новий економічний курс передбачає розвиток малого підприємництва в усіх його формах - мале підприємництво, мале фермерство, міноритарні акціонери, мікрокредитування.
Соціальна ринкова економіка дозволить забезпечити роботою українців у власній країні, підняти рівень доходів і купівельну спроможність і тим самим дати додатковий поштовх для економічного росту. Заможні і впевнені в свої силах громадяни - це головна мета економічної політики.

 

МОНЕТАРНА СТРАТЕГІЯ

Перехід до інноваційного розвитку економіки та побудова фінансово сильної держави неможливі без нової монетарної політики і реформування ринку банківських послуг.
Стабілізація гривні, приборкання інфляції, розвиток малих банків, впровадження для бізнесу довгострокових кредитів під низький відсоток та прозорість рішень Національного банку є головними завданнями Нової монетарної політики.

 

Треба демонополізувати частину функцій Нацбанку, щоб він не мав можливості займатися спекуляціями, базуючись на своїх безмежних повноваженнях. Ми зможемо запропонувати адекватні інструменти, які подолають необґрунтовану інфляцію. Ми стабілізуємо гривню та підвищимо її статус, повагу та цінність
Юлія Тимошенко

 

ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА

Зниження ставок податків не виводить економіку з тіні. Єдиний шлях для побудови нової економіки - зміна системи оподаткування
Юлія Тимошенко


Новий економічний курс передбачає відмову від єдиного соціального внеску на користь персоніфікованої пенсійної системи.
Основою нової податкової політики є зменшення податкового тиску на підприємців, скасування ПДВ, ЄСВ та 37 квазі-податків. Крім того, її завданням є реформування органів податкової служби.
Малі і середні підприємці повинні залишитись на спрощеній системі оподаткування, а фермери - отримати преференції.

 

ВИСТУПИ ЕКСПЕРТІВ

 Володимир Омельченко

Зоя Борисенко

 

Владислав Оленченко

Андрій Дикун