Як перемогти у війні, вілновити теріторіальну цілісність та повернути Україну до мирного життя? Як зробити армію сильною, а дипломатію ефективною? 

 

Мир потрібен Україні, як повітря. Війна перетворилася на ширму для прикриття корумпованої, безглуздої політики влади, на найбільший заробіток для декількох людей. Це те, що сьогодні стримує мирний  процес і не дає можливості вести реальні переговори. Нам потрібен справжній мир, а не ілюзія миру! І він буде!

 

СИЛЬНА ДИПЛОМАТІЯ: ФОРМАТ «БУДАПЕШТ ПЛЮС»Стрілка вниз

 

В Україні необхідно запровадити ефективний механізм встановлення миру. Ми пропонуємо політико-дипломатичний формат «Будапешт плюс». Це новий формат переговорів України зі світовими лідерами, який забезпечить повернення миру, а також звільнення окупованого Донбасу та анексованого Криму.

Його суть полягає у відновленні та запровадженні справжніх безпекових гарантій, які отримала Україна в 1994 році після підписання Будапештського меморандуму.

До складу «Будапешт плюс» увійдуть усі країни-гаранти територіальної цілісності України. Одразу після президентських виборів до нашої країни буде запрошено очільників країн-підписантів - США, Великої Британії та Росії, а також лідерів Франції, Китаю, Німеччини та Верховного комісара ЄС з питань безпеки.

Я ініціюю скликання міжнародного саміту у форматі «Будапешт плюс» для ухвалення нової стратегії миру та визначення шляхів забезпечення гарантій Україні країнами-підписантами меморандуму. Ми маємо включати активну і сильну дипломатію справжнього миру, а не продовжувати беззубу дипломатію заморожених конфліктів.

Юлія Тимошенко

СИЛЬНА АРМІЯ: СТАНДАРТИ НАТОСтрілка вниз

 

Невід'ємною складовою частиною стратегії миру і безпеки є побудова найсучаснішої, найсильнішої української армії.

За час війни зусилля добровольців, військових, солдатів, офіцерів та волонтерів підняли армію на новий рівень. Але корупція в армії, недостатнє фінансування та ключові структурні питання не дають розвиватися нашому війську.

Ми прийняли рішення сформувати воєнний кабінет, завдання якого - підготувати оновлену, всеохоплюючу, інтелектуальну військову доктрину та покроковий план до миру.

Юлія Тимошенко

Стратегія Юлії Тимошенко передбачає збільшення реального обсягу фінансування наших збройних сил до адекватного рівня - не менше 3% ВВП. Це дозволить армії ставати дедалі сильнішою та посилювати позиції України на дипломатичних переговорах у форматі «Будапешт плюс».

Буде запроваджено новий військовий контракт, який сформує принципово інші відносини між військовими та армією: відносини повної поваги до всіх, хто служить у Збройних силах України. Українських воєначальників необхідно готувати з лейтенантів, які проявили себе в бою. І тоді це буде насправді досвідчена, мобілізована і ефективна армія.

Результатом комплексної програми відновлення армії стане повна відповідність всім чинним стандартам НАТО з подальшою інтеграцією у цей світовий безпековий та миротворчий колективний блок.

Наша безпека - в НАТО, наше мирне і заможне майбутнє - в Європейському Союзі.

Юлія Тимошенко

 

СИЛЬНІ САНКЦІЇ: ПОСИЛЕННЯ ТИСКУ НА РОСІЮСтрілка вниз

 

Санкції, які сьогодні діють щодо російських підприємств, а також російської верхівки, є недостатніми.

Саме тому політика санкцій повинна бути посилена та націлена на примус агресора до повного звільнення території України та встановлення миру.

Нам потрібен реальний мир, а не його ілюзія. І він буде.

Юлія Тимошенко

Посилити санкції проти країни-агресора вдасться завдяки сильному переговорному процесу у форматі «Будапешт плюс».

У результаті того, що наша країна відмовилася від ядерної зброї, всі країни Північноатлантичного альянсу заощадили на оборонних витратах сотні мільярдів доларів за останню чверть століття. Саме в цьому контексті має сприйматися питання вартості санкцій.

Юлія Тимошенко

 

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА АГРЕСІЮ: СТЯГНЕННЯ КОМПЕНСАЦІЇ З РОСІЇСтрілка вниз

 

Ми проведемо ретельну інвентаризацію заподіяної Росією шкоди і змусимо Кремль заплатити за агресію проти України. Країна-агресор відшкодує всі збитки українцям.

Росія заплатить сповна за агресію, за смерть наших воїнів і мирних громадян, за їхні понівечені долі і скалічене здоров'я, за порушення прав людини, за вкрадене приватне і державне майно.

Юлія Тимошенко

Якщо всі постраждалі українські громадяни подадуть позови проти держави-агресора, то загальна сума претензій, розрахована згідно з практикою Європейського суду з прав людини, перевищить 100 мільярдів євро. Це масштаб того, що можуть отримати наші громадяни за понівечене життя.

Українська дипломатія активно відстоюватиме порушення Російською Федерацією права держави та громадян у міжнародних судових інституціях: Міжнародному суді ООН, Міжнародному кримінальному суді, Європейському суді з прав людини.

Ми примусимо Росію компенсувати нам понесені болісні втрати.

Юлія Тимошенко

РЕІНТЕГРАЦІЯ І ВІДБУДОВА ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙСтрілка вниз

 

Юлія Тимошенко ініціює створення десятків тисяч робочих місць для модернізації економіки, відбудови житла та цивільної інфраструктури на звільненому Донбасі. Буде створений Міжнародний фонд відновлення та розвитку Донбасу.

Після президентських виборів запропоную спеціальну президентську ініціативу з безпеки і розвитку Донбасу. Для створення десятків тисяч робочих місць і модернізації економіки. Для відбудови житла та критичної цивільної інфраструктури. Буде створений міжнародний фонд відновлення та розвитку Донбасу.

Юлія Тимошенко

Особливе значення має питання повернення внутрішніх переселенців до нормального життя. Для цього українська держава офіційно визнає жертвами збройного конфлікту всіх осіб, які вимушено покинули окуповані території Донбасу та Криму внаслідок агресії Російської Федерації.

Буде встановлена тісна співпраця з міжнародними організаціями, такими як Червоний хрест та ООН, а також українськими неурядовими організаціями, що опікуються захистом прав вимушених переселенців.

Усі внутрішньо переміщені особи отримають гарантовану можливість безпечно повернутися додому і відновити втрачені документи, а також право власності на житло, землю та майно.

Ми запровадимо прозорий порядок встановлення права власності на житло, землю та майно і повернемо людям те, що в них нечесно, використовуючи зброю, забрали. Буде також створено фонд виплат матеріальної компенсації, зокрема на ліки та медобслуговування. Ми запровадимо спрощені адміністративні процедури отримання та відновлення всіх необхідних для життя документів для вимушених біженців, щоб вони могли отримати повноцінні українські документи - паспорт та все інше.

Юлія Тимошенко

Головне завдання перехідного періоду - вивести мільйони людей зі стану стресу.

Ми гарантуватимемо безпеку і повноцінне життя, дамо роботу, повернемо впевненість у майбутньому.

 

СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВОЇНА


Одразу після виборів в Україні буде проведено реформу Збройних сил, яка передбачає побудову сильної армії на контрактній основі.

Новий контракт запровадить механізм регулярної індексації грошового забезпечення. Заробітна плата рядового солдата контрактної служби у 1,5 раза перевищуватиме середню зарплату в країні.

Українські військовослужбовці отримають мотиваційний пакет: забезпечення житлом, медичне обслуговування, пенсійне страхування та додаткові пільги для учасників бойових дій і членів їхніх родин.

Армія має захищати країну, а не воювати за гроші на своє існування.

Юлія Тимошенко

На фінансування ЗСУ і пріоритетних розробок у галузі озброєння буде направлено щонайменше 3% ВВП.