Подивися першу інформацію по результатам виборів в ОТГ (30-го проходили в 66 громадах). Все ж таки, це не тільки класний мобілізаційний майданчик для згуртування команд, а ще й можливість масовим партіям потягатися між собою й потролити опонентів.

Хочу дочекатися офіційних результатів, але вже зараз зрозуміло, що Батьківщина ними скористалася на всі сто, кепкуючи з головного електорального опонента - ЄС (БПП).

 

Чого не відняти у ЮВТ так це її структур, які є і дають результат. У цьому випадку переміг навіть не рейтинг, а спроможність виставити кандидатів на найбільшій кількості округів, класичне - кількість в якість. У ЄС такої можливості не було, оскільки роками основа їх результатів базувалася на адміністративному хребті. Як тільки він зник, то й медійним і грошовим м'язам стало ні до чого кріпитися.

Не думаю, що результати виборів в ОТГ матимуть серйозний вплив на результати за пропорційною системою (рейтинги молодих партій: СН, Голосу.. це показують). Але на мажоритарці, при ефективному використанні, це може стати дуже цікавим ресурсом, тим паче на тлі стагнації рейтингів СН.

 

Судячи з усього, архітектура влади на найближчій рік-два буде визначатися таки в трикутнику НС, Голос, Батьківщина.

 

На тижні зберусь з думками і напишу вже традиційний зашкварогноз відносно зміни рейтингів, тим паче, що й нові дослідження підоспіють))

 

P.S. Посилання на РБК з її тролінгом в першому коментарі. Тимошенко заявила про перемогу "Батьківщини" на виборах у 66 ОТГ