"Зелений" балаган в Раді і повний непрофесіоналізм «нових облич», які є маріонетками олігархів і міжнародних корпорацій, - це глибока трагедія для України. Масштаб якої багато українців ще не до кінця розуміють. Країну позбавляють останнього шансу вибратися з того «дна», на яке нас загнала влада Порошенко. Оскільки для кардинальної зміни в першу чергу соціально-економічної політики до влади повинні прийти професійні політики-державники. По суті, єдиним таким зараз є Юлія Тимошенко.

Адже що таке професійний і досвідчений політик?

По-перше, це людина, що володіє стратегічним мисленням. Здатний не тільки розуміти суть економічних процесів всередині країни, а й роль самої країни в глобальних світових розкладах.

Наприклад, та ж Тимошенко постійно говорить про те, що Україна глобальні гравці хочуть перетворити в контрольований «сировинний придаток». Тобто - мають намір скупити українську землю, підприємства, ГТС. І що в результаті? Україна де-факто втрачає свою самостійність. Саме тому «катком» за допомогою маріонеткової «зеленої» влади продавлюється продаж землі і приватизація стратегічних об'єктів.

Також Тимошенко вказує на те, що Захід не хоче дотримуватися своїх зобов'язань перед Україною за Будапештським меморандумом. Західним політикам набагато легше говорити: мовляв, є Мінські угоди, написані Путіним, - ось їх і виконуйте. Знімаючи з себе відповідальність. І саме на Порошенко лежить вина за те, що він не апелював до Заходу з вимогою виконати норми Будапештського меморандуму. Те, на чому з 2014 року наполягає Тимошенко.

По-друге, професійний політик пропонує конкретні шляхи економічного розвитку країни.

Перед президентськими виборами Тимошенко презентувала детальну програму «перезавантаження» країни - «Новий Курс України». Там покроково розписано, як, з одного боку, відновити національну економіку. З іншого - максимально збільшити купівельну спроможність українців, знизивши тарифи, підвищивши зарплати і пенсії.

На жаль, «зелені» відмовилися використовувати напрацювання Тимошенко. Чому? Як виявилося, вони прийшли грабувати країну так само, як і Порошенко. Тільки тепер на «солоденьке» сів Зеленський зі своїм роялем.

По-третє, професійний політик має багаторічний досвід на керівних посадах в державі.

Якщо ми подивимося на західну політику, то там політик, перш ніж зайняти керівну посаду в країні, проходить безліч ступенів, де навчається управляти. І досвідчені політики-управлінці залишаються в політиці на багато десятиліть. Класичні приклади - Меркель, Тетчер або Черчілль.Але ніде немає такого балагану, як в Україні. Коли президентом стає кондитер або комік. Або прем'єром - мер Вінниці або просто якийсь експерт-«грантожер» з вулиці. Без найменшого досвіду в якості топ-управлінців, без економічних програм, без сформованих економічних поглядів. Тобто -просто «тимчасові правителі», які прийшли на рік-другий пограбувати залишки країни.Ми всі на своїх гаманцях вже переконалися, як нами науправлялі аматори. Мало?

Тимошенко, яка два рази була прем'єр-міністром, - це зразок класичного європейського політика, який розуміє, як взагалі працює механізм управління країною. Мало того, як б її не критикували, Тимошенко на продовженні своєї політичний кар'єри ніколи не міняла своїх поглядів - про заборону продажу землі і ГТС, про важливість національного виробника, про необхідність членства України в ЄС і НАТО, про максимальну соціальну підтримку українців, про доступні тарифах на газ для простих людей.

На президентських і парламентських виборах мільйони людей повірили в казку про «Голобородько і нові обличчя». Але за півроку українці все сильніше переконуються, що «нові обличчя» остаточно «поховають» країну. А Голобородько-Зеленський - це «кухарка», яка так і не змогла управляти державою.
І міфи про «старих-нових політиків» починають розвінчує. Оскільки головний критерій оцінки політика - це його професіоналізм і то, як при ньому живуть і жили українці. А за часів прем'єрства Тимошенко мільйони українців могли собі дозволити те, про що зараз тільки згадують і мріють ...

 

Дмитрий Корнейчук

Дмитрий Корнейчук