Минула уже доба після того, як Тимошенко задекларувала компенсацію за політичні переслідування. Причому отримала гроші не в Україні, а в США.

 

Мудра народна думка породила наступні геніальні версії:

- Тимошенко підкупила американський суд, і за його допомогою відмила свої брудні гроші.

 

Автори цієї версії забувають, що в Сполучених Штатах є такий акт RICO - Racketeer Influenced and Corrupt Organizations. Якщо в двох словах, то якщо брудні гроші відмивались на території США і в американській валюті, то це - злочин від середнього до важкого ступеню. По цьому закону, наприклад, відсидів Павло Лазаренко. Кожна справа, яка стосується політичних діячів - як американських, так і іноземних - підлягає перевірці на умови цього акту, які називаються "паттернами", або так званими "predicate offense". Якщо в справі знайдено ознаки цих паттернів, тут же всі фігуранти сідають на лаву підсудних - від власне винного до судді, який виносив рішення.

 

Якщо Тимошенко отримала гроші, значить:
- в справі немає ознак відмивання грошей;
- гроші були юридично "чистими" на момент розгляду справи.

 

- Сполучені Штати виплатили Тимошенко гроші, які тій перерахував Путін за контракт 2009 року.

Автори цієї версії забувають, що якщо гроші перерахував Путін або хтось із його оточення, в такому випадку вони підпали б під Executive Order 13660 та Executive Order 13685, які блокують всі гроші, які мають відношення до Путіна або путінського оточення. В такому випадку Тимошенко б не лише не отримала своїх грошей, а ще й потрапила до санкційного списку як один із контрагентів путінського оточення.

До того ж, чому тільки зараз, через більше ніж 10 років після контракту. По якому, зауважимо, Газпром програв Нафтогазу всі суди. От тільки не треба розказувати про юридичні таланти нафтогазівців - над цим постулатом уже діти навіть сміються.

 

- виплачені Тимошенко гроші - це гроші українського бюджету, які Янукович передав Манафорту. Значить, вона повинна негайно їх повернути українському народу, а свої компенсації вимагати у Януковича.

 

Автори цієї версії забувають, що відповідно акту RICO, всі гроші, які брали участь у відмиванні або міжнародному хабарництві чи порушенні правосуддя, блокуються і не повертаються - вони передаються на користь уряду США, як це відбулось із грошима того ж Павла Лазаренка.

Виплати постраждалим відбуваються з "юридично чистих" грошей на момент розгляду справи, тобто, грошей винуватця, які не були задіяні в кримінальних схемах.

А вимога компенсації у Януковича - це якраз і є вимога розпочати процес проти України. Адже Янукович юридично чистих грошей не мав, всі його статки взяті з українського бюджета. Сиречь, якщо Тимошенко доможеться виплат від Януковича - то ось ці гроші якраз і будуть взяті з українського бюджета.

 

- виплачені Тимошенко гроші - це гроші аграрного лоббі за подачу позова в Конституційний Суд, аби скасувати закон про земельний ринок. Бо воно, агролоббі, страшно цього закона боїться, адже доведеться повернути українцям вкрадену землю.

 

Найбільш ржачний варіант. Тому що виходить, що у вітчизняного агролоббі люта шизофренія. Спочатку цей закон голосується силами депутатів, які контролюються найбільшими латифундистами країни - Веревським та Порошенком. А потім у цих латифундистів наступає затемнення, і вони платять Тимошенко за скасування цього закона.

До того ж автори цієї версії явно сплутали американський суд із Печерським. В США суд не виконує функції передаточної ланки між замовником і виконавцем. Це - ви таки будете сміятись - незалежна гілка влади.

 

Окремо хочеться зауважити стосовно того, куди Тимошенко тут же має витратити всі гроші - на побудову лікарень, на допомогу пенсіонерам, на закупівлю масок і на розробку ліків. Я тут нічого випадково не сплутав? Цим же держава має займатись? Ота сама, яка розповідала вам про готовність до епідемій, а сама готувалась до розпродажу смачної нерухомості, яку за трагічним збігом обставин займали лікарні та поліклініки?

 

І до речі, дорогі мої моральні і глибоко віруючі українці, які точно знають, що отримані Тимошенко гроші гріховні, а тому мають бути витрачені на благодійність. Скажіть. а от де ви всі були, коли величезні бабки, отримані від схематоза на бюджеті, вкладались в маєтки, закордонну нерухомість, футбольні клуби? Вам слабо точно так само піти і спробувати хоча б попросити Ах... якого бізнесмена не підвищувати ціни на електрику? Вам слабо попросити повернути гроші, зароблені на експорті всіх масок з країни напередодні епідемії? Вам слабо попросити повернути гроші, наварені на експорті бурштина або ліса-кругляка?

 

А гроші Тимошенко ви уже подумки забрали і поділили.

Руїнами моральної чистоти і кришталевої чесності хробацького суспільства задоволений.

 

Вячеслав Ільченко facebook