Жорстко. Безкомпромісно. Конструктивно. Професійно. Керуючись виключно інтересами народу. Так можна охарактеризувати емоційний виступ в понеділок лідера реальної опозиції і глави «Батьківщини» Юлії Тимошенко, яким вона, мало не стусанами, задала вектор роботи Ради на сесійний тиждень.

 

Тимошенко, як управлінець, що не терпить порожніх слів, буквально рознесла в пух і прах всі відмовки влади про якусь «роботу». І знову чітко показала: Кабмін і президент нічого не роблять для того, щоб боротися з коронавірусом.

 

В Україні панує цілковитий хаос, який призводить до десятків тисяч хворих щодня. І, найстрашніше, до щоденних смертей українців.Важливо відзначити, що, на відміну від інших наших «опозиціонерів», просто балакунів язиком, Тимошенко завжди пропонує конкретну програму дій.

 

По-перше, Тимошенко підкреслила, що Кабмін Шмигаля несе пряму відповідальність за збільшення кількості хворих, оскільки не виконав постанову Ради (написану Тимошенко), в якій чітко прописаний алгоритм дій по боротьбі з ковідом.

По-друге, Тимошенко вимагає від Кабміну скасувати «карантин вихідного дня». Оскільки це імітація боротьби з ковідом. Яка не зупиняє хворобу, але знищує остаточно малий і середній бізнес.

По-третє, Тимошенко має намір змусити «Слуг народу» проголосувати за повернення електронного декларування.

 

Відповідні законопроєкти «Батьківщини» вже є:

Це і тестування людей вдома, щоб вони не заражали інших, поки змушені їхати здавати тести.

Це і безкоштовні тести на ковід, і ліки, і багато іншого.

 

Але що ми побачили в результаті? Кабмін по-хамськи проігнорував план антіковідних дій відТимошенко. Результат на обличчя: Україна б'є світові рекорди за кількістю хворих.

 

Тому позиція Тимошенко чітка: такий антиукраїнський Кабмін не має право знаходиться при владі. Оскільки, незважаючи на гучні слова Зеленського, його монокоаліція просто затягує процес електронного декларування як одного з ключових елементів боротьби з корупцією.

 

В- четверте, Тимошенко має намір не дати владі поховати малий бізнес і відібрати останню копійку у українців під час пандемії і економічної кризи. І хоче домогтися скасування введення обов'язкових касових апаратів для ФОПів.

По-п'яте, Тимошенко вимагає від президента та зеленої монокоаліціі нарешті зупинити «реформу» Порошенко-Супрун, яка знищила нашу медицину. І зробила її повністю нездатною боротися з коронавірусом.

 

Як бачимо, Тимошенко, навіть перебуваючи в опозиції, знову виконує роль реального президента і прем'єр-міністра в одній особі. Знову пропонує конкретний план допомоги українцям. Без будь-яких політичних амбіцій. Просто влада візьми - і виконай. Це не для Тимошенко або підвищення її рейтингу. А для кожного українця, який залежить від держави. Для кожного, чиє життя нині в некомпетентних руках Зеленського і його влади.

 

Але якщо влада відверто саботує боротьбу з коронавірусом, тим самим - забираючи життя людей, то така влада не має права бути владою. Тому одним з ключових питань для країни є зміна Кабміну.

 

Із залученням справжніх професіоналів, а не «фунтів» Банкової.Насправді саме новий Кабмін, що складається нарешті з професіоналів в цей кризовий час, більш правильний варіант для країни, ніж дострокові парламентські вибори.Хоча місцеві вибори чітко показали: «Батьківщина», як єдина системна і потужна загальноукраїнська партія, до такого розвитку подій готова краще за всіх. Недарма ж партія Тимошенко набрала другу (рівномірно по всій країні) кількість депутатів у місцевих радах.

Але знову ж таки.

Дострокові вибори в Раду - це процес не одного місяця. Плюс - це остаточний передвиборчий параліч влади. А рятувати українців від коронавірусу  треба зараз. Рахунок йде на дні. Тому, як правильно каже Тимошенко, політики повинні перестати гризти один одному горло. І об'єднатися заради країни і українців. Особисто Тимошенко такий приклад уже неодноразово показала і показує.

 

А ось чи готові Зеленський і Ко перестати мислити категоріями порятунку рейтингів, гри на піаніно і «я вам нічого не винен» - це велике питання ...