У Києві презентували фільм «Кіборги». Це повнометражна художня стрічка про українських воїнів, які захищали Донецький аеропорт від російських військ під час війни на Донбасі. Прем'єра воєнної драми українського виробництва відбудеться 6 грудня на День Збройних сил України.

У Міністерстві інформполітики переконані: важливо інтерпретувати власну історію в умовах масштабної гібридної інформаційної війни.  І кіноіндустрія є важливим інструментом.


У фільмі розповідається про події впродовж двох тижнів оборони Донецького аеропорту одним із батальйонів у 2014 році. Він ґрунтується на реальних подіях та історіях захисників аеропорту, які стали прототипами головних героїв. З ними працювала авторка сценарію стрічки. Творці фільму консультувались із військовими у питаннях зйомок бойових дій і навіть побутових дрібниць, щоб максимально точно і правдиво відтворювати історію.

 

З початком прокату «Кіборгів», творці кінострічки ініціюють і соціальну ініціативу - «Я не байдужий», завдяки якій родини загиблих воїнів отримають фінансову допомогу.

 

Зйомки фільму відбувались у селі Крюківщина під Києвом. Тут відтворили інтер'єр нового терміналу аеропорту. Знімали стрічку і під Черніговом: на Гончарівському полігоні та Чернігівському аеродромі.

У фільмі багато комп'ютерної графіки та боїв. Для батальних сцен задіяли справжню військову техніку.

 

Загальний бюджет кінофільму оцінюється в майже 48 мільйонів гривень, половина з яких - державні кошти.

 У широкому прокаті на великих екранах українських кінотеатрів фільм можна буде переглянути  вже з 7 грудня.