"На Різдво до Стуса" -- мистецький захід з нагоди 80-річчя від дня народження поета відбувся 12 січня на його малій батьківщині у селі Рахнівка на Вінниччині.

 

 

А у сам день народження, 6 січня, земляки покладуть квіти до барельєфа на подвір'ї школи та меморіальної дошки на будинку, де він з'явився на світ.

Наприкінці 1950-х років будинок перебудували. Зробив це двоюрідний брат поета по батьковій лінії Микола Семенюк. Допомагав йому, зокрема, Василь Стус. Щоправда, тільки тоді, коли студентом приїздив на канікули.

-- У наших планах створити в цьому будинку музей, -- розповів "Голосу України" керівник відділу культури Гайсинської райдержадміністрації Микола Ричков. -- Нині там проживає син Миколи Семенюка з сім'єю.

Під час попереднього спілкування родина не заперечувала про можливий переїзд. За умови, звичайно, що для них придбають житло.

Окрім того, у планах є створення парку імені славетного земляка. Територія такого парку розкинеться від школи, на подвір'ї якої встановлено барельєф поета, і до будинку Стуса.

 

У парку також хочуть встановити  ще один пам'ятний знак Стусу - погруддя. Його, до речі,  уже виготовили: у камені висічено знайомі риси обличчя, за словами Миколи Ричкова, з проникливим, вольовим поглядом очей.

Історія цього знака незвична - його виготовив один із засуджених, який відбував покарання у Стрижавській колонії. З власної ініціативи.