У столичному кінотеатрі "Оскар" 30 січня 2018 року відбулася презентація та прес-конференція фільму "Легенда Карпат" режисера Сергія Скобуна. Героїчна сага розповідає про ватажка визвольного руху карпатських опришків XVIII століття. У фільмі він уособлює закони гір і є справжнім втіленням справедливості.

Про Олексу Довбуша писали книги не тільки українські письменники, а також польські, угорські, чеські. Крім того, і на екрані Довбуш уже зустрічався із глядачами, зокрема, досить відомою є стрічка "Олекса Довбуш" про життя найвідомішого опришка, яка побачила світ 1959 року і мала на той час шалений успіх.

Яким буде сучасне втілення образу карпатського Робіна Гуда, українці зможуть побачити уже 29 березня. Також незабаром оцінять роботу наших співвітчизників у США та Південній Кореї. 

 

 

Довбуш - постать, без сумніву, непересічна та варта уваги. Але біографія героя досить втаємничена.

Достеменно відомі лише три дати з життя славнозвісного карпатського опришка: 1700 - рік народження Олекси, 1738 - перша історично задокументована згадка про діяльність загону Довбуша, 24 серпня 1745 - день вбивства героя. Цікаво, яку роль відіграли історичні джерела у процесі екранізації?

Головні ролі у стрічці виконали не професійні актори Валерій Харчишин (лідер гурту "Друга ріка") та Марія Яремчук (співачка). Та й замість звичайного павільйону декораціями була непередбачувана природа Карпат.

 

 

 

Пісня українських рокерів "Друга Ріка" під назвою "Доки я не пішов" увійшла до нового альбому "Піраміда" і стала саундтреком до стрічки "Легенда Карпат". До речі, фронтмен гурту Валерій Харчишин зіграв у фільмі головну роль Олекси Довбуша.

Всеукраїнська прем'єра відбудеться 29 березня.