Всеукраїнська прем'єра українського мультфільму «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» стартувала у широкому прокаті з 7 березня у мережі кінотеатрів «Планета кіно» у Львові, Одесі, Сумах та Харкові.

У березні розпочинається кінопоказ у Румунії, Туреччині, Ізраїлі. Йде робота над дубляжем у Польщі, Ізраїлі, Франції та Болгарії.Над анімаційним фільмом «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» працювали близько 300 людей з усього світу - це Китай, Франція, Іспанія, Португалія. Студію Animagrad під час роботи над фільмом відвідали гості з Disney, які були захоплені тим, що така маленька команда, за мірками світових студій, робить продукт високої якості.

Авторами фільму стали продюсер Єгор Олесов, режисер Олег Маламуж, сценарист Ярослав Войцешек, художник-постановник Крістіан Коскінен.
Головних героїв - принцесу Мілу та Руслан - озвучували вокалісти гурту «Время и Стекло» Надя Дорофєєва та Позитив (Олексій Завгородній), телеведучий Юрій Горбунов озвучив Кота Вченого, шоумен Сергій Притула - Нестора Печерського, друга Руслана, а музикант Олег «Фагот» Михайлюта - чарівника Фіна, Черномор говорить голосом легендарного актора Євгена Малухи (його Альф був неперевершений).

Про фільм. Ця дивовижна історія відбулась у Києві. Мандрівний артист Руслан, який мріє стати лицарем, зустрів прекрасну Мілу і закохався в неї. Але злий чаклун Чорномор викрав дівчину, прагнучи перетворити силу її кохання на власну чаклунську могутність. Руслан разом зі своїм вірним другом і «сценаристом» Нестором Літописцем вирушив у небезпечну подорож. Більше про героїв можна прочитати тут.

Головну пісню мультфільму під назвою «До зірок» виконав гурт «Время и Стекло». 14 лютого було презентовано кліп на цю пісню. Автором українського тексту пісні є Олександра Рубан, аранжування до композиції створив клавішник групи «Океан Ельзи» Милош Єлич, а вже інструментальну частину виконали музиканти оркестру «Віртуози Києва».

Довідка
«Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» - перший повнометражний мультфільм для українського і міжнародного прокату у виробничій лінійці анімаційної студії Animagrad (FILM.UA Group). Права на його прокат попередньо продані у більш ніж 30 країн, включно з Китаєм, Південною Кореєю, Францією, Польщею, Болгарією, Німеччиною, а також країнами Близького Сходу, Північної Африки та Латинської Америки. Мультфільм «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» став переможцем 9-го конкурсного відбору Держкіно, сума державного фінансування склала близько 20% від загального бюджету в 95 млн грн.